Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Łodzi szukają trenera, Adam Grabowski żegna się z Budowlanymi

W Łodzi szukają trenera, Adam Grabowski żegna się z Budowlanymi

fot. Piotr Woźniak

Mecz z Pałacem Bydgoszcz był ostatnim spotkaniem Adama Grabowskiego na ławce Budowlanych w tym sezonie. Do czasu zakontraktowania nowego szkoleniowca zajęcia z zespołem prowadzić będzie asystent Grabowskiego, Błażej Krzyształowicz.

O możliwej zmianie trenera łodzianek mówiło się od pewnego czasu. Zespół, który dobrze spisywał się w meczach kontrolnych podczas okresu przygotowawczego, nieco zawiódł na początku sezonu. Zawiódł, bo mimo iż łodzianki zajmują 7. pozycję, do tej pory grały tylko z beniaminkami i z zespołami, które w minionym roku uplasowały się w dolnej części tabeli. Strefa Siatkówki nieoficjalnie dowiedziała się, że „deską ratunku” dla szkoleniowca miał być pojedynek z Pałacem Bydgoszcz, w którym Budowlani mieli zgarnąć komplet punktów. Spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z Łodzi, ale dopiero po pięciu setach. Był to piąty tie-break łodzianek w sześciu meczach. – Adam Grabowski po meczu w Bydgoszczy podał się do dymisji. Zarząd tę dymisję przyjął – w życiu szkoleniowca tak to już jest, że jednak najważniejszy jest wynik sportowy – mówi prezes Budowlanych Łódź Marcin Chudzik i zapewnia, że chciałby, by nowy szkoleniowiec zaczął pracę jeszcze w tym tygodniu. – Na razie zajęcia z zespołem prowadzi drugi trener, Błażej Krzyształowicz, jednak już w sobotnim meczu z Chemikiem powinien na ławce zasiąść nowy szkoleniowiec. Jeśli się to nie uda, to drużynę w tym spotkaniu poprowadzi jeszcze Błażej – dodaje prezes Chudzik.

Według naszych informacji Adama Grabowskiego może zastąpić jeden z trenerów, który kiedyś pracował w najwyższej lidze rozgrywkowej, a obecnie zajmuje się czymś innym. W gronie kandydatów wymieniani są Jacek Nawrocki (trener SMS-u Spała), Wiesław Popik (obecnie SMS Szczyrk) oraz Mirosław Zawieracz (trener drugoligowej Wisły Warszawa). – Jest również jeszcze Mariusz Wiktorowicz, obecnie dyrektor sportowy Zawiszy Sulechów. Trwają rozmowy, być może już jutro będziemy wiedzieli coś więcej – zakończył prezes Chudzik. W Młodej Lidze Kobiet ekipę Budowlanych prowadzi Jacek Pasiński, który w ostatnim czasie pracował w pierwszoligowej Sparcie Warszawa. Ten doświadczony szkoleniowiec z pewnością również jest brany pod uwagę przez władze klubu z Łodzi.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved