Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewa Cabajewska i Magdalena Tekiel dołączyły do Sparty Warszawa

Ewa Cabajewska i Magdalena Tekiel dołączyły do Sparty Warszawa

fot. archiwum

Dwie nowe zawodniczki zasiliły pierwszoligowy zespół Sparty Warszawa. W ostatnim starciu z Budowlanymi Toruń, które spartanki przegrały 0:3, w szeregach ekipy trener Agaty Szustowicz pojawiła się Magdalena Tekiel i Ewa Cabajewska.

Od minionego tygodnia o zespole Sparty Warszawa z powodzeniem można mówić, że to mieszkanka rutyny i doświadczenia. Do stołecznego pierwszoligowca, w którym średnia wieku wynosiła nieco ponad 20 lat, dołączyły dwie bardzo doświadczone zawodniczki. Mowa Magdalenie Tekiel oraz Ewie Cabajewskiej.

Ewy Cabajewskiej specjalnie przedstawiać nie trzeba. Nowy nabytek spartanek, związany z Warszawą, na siatkówce zjadł zęby. Ewa Cabajewska pierwsze kroki stawiała w nieistniejącej już Skrze Warszawa, skąd przeszła do andrychowskiego Dick Black’a, a następnie do BKS-u Bielsko-Biała, z którym sięgnęła po pierwsze wicemistrzostwo Polski. Po przygodzie na Podbeskidziu rozgrywająca, którą również zainteresowali się trenerzy kadry narodowej, wróciła do Warszawy, a następnie przez Innsbruck i Mielec znalazła się w Muszynie, gdzie pod skrzydłami Bogdana Serwińskiego sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. W sezonie 2007/2008 Cabajewska reprezentowała barwy MKS-u Dąbrowy Górniczej, a następnie Legionovii i AZS-u Białystok. Ostatnim klubem siatkarki byli Budowlani Łódź.

Magdalena Tekiel to 27-letnia przyjmująca, która siatkarskie szlify zdobywała w MOS-ie Wola Warszawa. Kiedy Agata Szustowicz (wówczas Jung), prywatnie jej mama, pracowała w Legionovii, młoda Tekiel trenowała w zespołach młodzieżowych LTS-u. W 2007 r. siatkarka wyjechała do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie dalej kontynuowała przygodę z siatkówką. Najpierw grała w Hagerstown Community College, a następnie w American University Washington. Z USA Tekiel przeniosła się do Włoch, broniąc barw MasterGroup Matera. W sezonie 2012/2013 matka i córka ponownie pracowały razem. Obie panie z AZS-em LSW Warszawa próbowały szturmować bramy I ligi kobiet.Ewa Cabajewska i Magdalena Tekiel zadebiutowały w barwach Sparty Warszawa w spotkaniu z liderem zaplecza Orlen Ligi, Budowlanymi. Obie zawodniczki weszły na parkiet z ławki rezerwowych, ale nie zapobiegło to porażce stołecznych w Toruniu. Podopieczne Mariusza Soi okazały się bezlitosne, pewnie zwyciężając w trzech setach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved