Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Były zawodnik PlusLigi dołączył do zespołu Polonii Londyn

Były zawodnik PlusLigi dołączył do zespołu Polonii Londyn

fot. archiwum

Nasz siatkarski rodzynek na Wyspach wzbogacił się o siatkarza z plusligową przeszłością. Do Polonii Londyn, która na koncie ma mistrzostwo Wielkiej Brytanii, dołączył znany z występów w AZS-ie Politechnice Warszawskiej i Treflu Gdańsk Andrzej Skórski.

Andrzej – co taki zawodnik jak ty robi w Anglii?

Andrzej Skórski:Nawiązałem kontakt z drużyną Polonii, skontaktował się ze mną prezes Polonii Bartek Łuszcz. Nakreśliłem, jak moja sytuacja wyglądała w Polsce – poszukiwałem pracy, z mizernym skutkiem. Zależało mi, żeby znaleźć pracę w zawodzie – w budownictwie. Bartek wyszedł z propozycją, że zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby pomóc mi z pracą i tak nawiązała się nasza współpraca.

Jak wrażenia jeżeli chodzi o kraj?Dużo rzeczy zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, niektóre mniej pozytywnie (śmiech). Oceniam miejsce zdecydowanie na plus. Z każdym tygodniem uczę się coraz więcej, bo życie tutaj wygląda całkiem inaczej niż w Polsce. Na szczęście mam wsparcie ze strony klubu i ze strony zawodników, którzy mnie wprowadzają w londyńskie życie.

Jak wyglądały twoje początki w Anglii?

Pracowałem w pracy nie związanej z moim zawodem, ale cały czas ludzie z klubu starali się znaleźć mi pracę w mojej branży, czyli w budownictwie. Po miesiącu czasu dostałem pracę, która okazała się satysfakcjonującą – mogę poszerzać swoje horyzonty oraz poszerzać swoją wiedzę w zawodzie, także na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.

Co było najtrudniejsze?

Jazda po lewej stronie ulicy rowerem (śmiech). Na początku, jak przyjechałem, postanowiłem, że zakupię rower, żeby trochę lepiej orientować się w sytuacji, poznać trochę życia londyńskiego. Zauważyłem, że tutaj dużo ludzi korzysta z rowerów. Także to było dla mnie największą przeprawą – mętlik w głowie, gdy poruszałem się po lewej stronie.

Jak ci się podoba w Polonii Londyn?

– Jest duża różnica pomiędzy siatkówką w Polsce a siatkówką w Anglii. W Polonii podoba mi się zaangażowanie zawodników. Widać u każdego chęć do gry, pasję, miłość do tego sportu – coś, co nie zawsze da się zauważyć na naszych boiskach – gdzie realia są nieco inne.

Czy Anglia będzie twoim domem na dłużej?

Chciałbym zdecydowanie zadomowić się na dłużej. Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem. Udało mi się skończyć uważam dobre studia – budownictwo – ale realia okazały się inne, niż myślałem – miałem ogromne problemy z zatrudnieniem. W Anglii mam pracę stałą, z której jestem zadowolony, mam siatkówkę, z której mogę dalej czerpać radość. Na dzień dzisiejszy nie planuję wracać do Polski i myślę, że uda mi się zadomowić tu na dłużej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved