Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Może kiedyś wrócę tu jako trener?

Andrea Gardini: Może kiedyś wrócę tu jako trener?

fot. archiwum

Były wybitny siatkarz i asystent Andrei Anastasiego z czasów pracy z reprezentacją przyjechał do Polski, by obejrzeć kilka meczów PlusLigi, w tym środowe starcie Lotosu Trefla z Cuprum Lubin. - Chcę być na bieżąco z tym, co się dzieje w polskiej siatkówce - mówi.

Przyjechał pan do Polski, by spotkać się z Andreą Anastasim, obejrzeć mecz Lotosu Trefla z Cuprum czy po prostu pooddychać polskim powietrzem?

Andrea Gardini:Przede wszystkim przyjechałem spotkać się z Andreą. To mój bardzo dobry przyjaciel od wielu, wielu, wielu lat. Możliwość spotkania z nim i odbycia rozmów o siatkówce jest dla mnie zawsze ogromną przyjemnością. Chcę wykorzystać też moją wizytę w Polsce, by trochę się rozejrzeć po kraju. W sobotę byłem na meczu w Warszawie, w środę obejrzę pojedynek Lotosu Trefla z Cuprum, a w niedzielę wybieram się do Bełchatowa. Chcę być na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej siatkówce. Może kiedyś wrócę tu jako trener? To normalne dla wszystkich szkoleniowców, którzy w danej chwili nie mają zajęcia – jeździmy po całej Europie, by wiedzieć, co się dzieje.

Przebywa pan w Gdańsku od poniedziałku, widział pan dwa treningi, wcześniej też zapewne śledził pan wyniki Lotosu Trefla. Jak ocenia pan dyspozycję gdańskiego zespołu?Oczywiście, że jestem na bieżąco. Widziałem te mecze Lotosu Trefla, które można było obejrzeć w telewizji czy internecie. To bardzo ciekawy zespół, pełen interesujących zawodników i grający bardzo mądrym systemem. Ci gracze bardzo pasują do tego stylu gry. Nie ma tu może siatkarzy o potężnej sile, ale świetnie odnajdują się oni w grze w bloku i w obronie. Każdy zespół, który gra z drużyną z Gdańska, musi się mocno namęczyć, by zdobyć każdy punkt. Taką grę ogląda się bardzo ciekawie.

Czy media i siatkarscy eksperci we Włoszech poświęcają dużo miejsca ekipie Lotosu Trefla?

W wielu włoskich mediach widziałem newsy o kolejnych zwycięstwach drużyny z Gdańska czy o zajmowaniu przez nią pierwszego miejsca w tabeli PlusLigi. Zawsze pojawia się przy tym adnotacja, że to drużyna Andrei Anastasiego i Marco Falaschiego. Tak, to normalne, mówi się o was i wiele osób interesuje się waszymi poczynaniami.

Wspomniał już pan o tym, że z Andreą Anastasim zna się od wielu lat. Miał pan okazję grać z nim razem na boisku, a później razem prowadziliście drużyny narodowe, w tym reprezentację Polski. Czy przekazywał pan jakieś rady jego obecnemu asystentowi, Wojciechowi Serafinowi, jak z nim współpracować i jak radzić sobie z jego temperamentem?

– (śmiech) Och, przecież Andrea teraz bardzo się uspokoił! Kiedy był młodszy, częściej go ponosiło. Nie, nie miałem żadnych rad, bo z Andreą pracuje się bardzo łatwo. To bardzo inteligentny człowiek i mądry trener. Nie jest trudno zrozumieć, o co mu chodzi i czego oczekuje. Tak, dla mnie to było dodatkowo łatwe, bo znamy się od niepamiętnych czasów, ale ogólnie rzecz biorąc, praca z nim jest bezproblemowa i nieskomplikowana.

Na co stać zatem Lotos Trefl w najbliższych meczach? O ile punktów wzbogaci się po spotkaniach z Cuprum i PGE Skrą?

O nie, nie chcę się bawić w przewidywanie wyników. Przede wszystkim, to będą bardzo interesujące mecze. Cuprum Lubin jest rywalem będącym jak najbardziej w zasięgu Trefla. Oczywiście, chciałbym, by gdańszczanie ten mecz wygrali, bo jest mi zawsze miło, kiedy zespół Andrei zwycięża. Ale jestem niezwykle ciekaw niedzielnego spotkania w Bełchatowie. PGE Skra jest niewiarygodnie mocnym zespołem, prezentującym swoją siłę nie tylko w PlusLidze, ale i w Lidze Mistrzów. Myślę, że mają ogromne szanse, by w tych drugich rozgrywkach grać aż do samego finału. Jestem bardzo ciekaw, co się stanie, kiedy te dwie zupełnie różne od siebie drużyny zmierzą się o pierwsze miejsce w PlusLidze. Przewidzenie tego, ile punktów w tych dwóch spotkaniach zdobędzie zespół Lotosu Trefla, uważam jednak za niemożliwe.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved