Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj-Erwardt: W siatkówkę gra się do ostatniego gwizdka

Paulina Maj-Erwardt: W siatkówkę gra się do ostatniego gwizdka

fot. archiwum

W przegranym meczu z Chemikiem Police Muszynianka na pewno miała swoje szanse, była na prowadzeniu. - Niestety nie potrafiłyśmy jej utrzymać do końca, a wiadomo, że w siatkówkę gra się do ostatniego gwizdka - mówi Paulina Maj-Erwardt.

Nie udało wam się pokonać faworyta z Polic, ale na pewno nie można wam odmówić woli walki. Były momenty, gdzie sytuacja była naprawdę otwarta…

Paulina Maj-Erwardt: Zgadza się. Praktycznie w każdym secie miałyśmy jakąś tam przewagę, nawet kilkupunktową. Niestety nie potrafiłyśmy jej utrzymać do końca, a wiadomo, że w siatkówkę gra się do ostatniego gwizdka sędziego. Musimy nad tym popracować i zastanowić się, co zrobić, żeby nie tracić seriami punktów.

Zgodzi się pani z opinią, że w ważnych momentach kluczowe okazało się doświadczenie zawodniczek stojących po polickiej stronie siatki? One wiedziały, kiedy należy „podkręcić tempo”.– Na pewno. Drużyna z Polic ma w swoich szeregach utytułowane i znakomite siatkarki, więc każdy mecz przeciwko tej drużynie jest ciężki. Takie zespoły jak my muszą z nimi zagrać bezbłędnie, żeby móc stawić im czoła. My popełniłyśmy troszkę za dużo błędów i dlatego wynik był taki, a nie inny.

Czy jest pani w stanie wskazać jakiś czysto siatkarski element, który był decydujący?

– Naprawdę ciężko mi powiedzieć. W różnych momentach gry zawodziły inne elementy, więc nie można zrzucić wszystkiego na jeden element. Zawsze jest coś do potrenowania i myślę, że jak najszybciej wyciągniemy wnioski z tego meczu i będziemy szlifowały nasze niedoskonałości.

Już niedługo cała Polska będzie kibicowała Chemikowi Police w Lidze Mistrzyń. Jak pani ocenia szanse tego zespołu w tych rozgrywkach? Grupę maja trudną.

– Na pewno mają trudne rywalki, ale jest to doświadczony zespół i jak już wspominałam, ze znakomitymi zawodniczkami w składzie, które nie pierwszy raz będą grały w tych rozgrywkach. Myślę, że są w stanie sobie poradzić i wyjść z tej grupy.

Wracając jeszcze do waszego zespołu. Ze startu sezonu możecie być naprawdę zadowolone, to była dopiero wasza pierwsza porażka.

– My to, co miałyśmy założone do meczu z Chemikiem Police, czyli wygrać wszystkie mecze za trzy punkty, zrealizowałyśmy. Dzisiaj miałyśmy bardziej powalczyć, może pokusić się o chociaż jeden punkt. To się nie udało i teraz trzeba się dobrze przygotować do meczu z Impelem Wrocław i dalej zbierać punkty.

Teraz przed wami mecze z tymi teoretycznie najsilniejszymi, typowanymi do czołowych miejsc.

– Dokładnie tak i te mecze na pewno zweryfikują naszą sytuację w tabeli. Pokażą nam na co możemy liczyć w tym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved