Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Legendarny siatkarz wraca do PlusLigi

Legendarny siatkarz wraca do PlusLigi

fot. archiwum

37-letni Dawid Murek to postać niesamowicie uznana w polskim i nie tylko środowisku siatkarskim. Po odejściu z AZS-u Częstochowa znakomity siatkarz nie mógł znaleźć klubu, ostatnio jednak sytuacja sportowca uległa zmianie.

Dawid Murek w poniedziałek podpisał, na razie tylko miesięczny, kontrakt z ekipą z Bydgoszczy. Przypomnijmy, że od 27 października siatkarz ten trenował z zespołem Vitala Heynena. W Bydgoszczy może on zagrać jako libero. Na razie szkoleniowiec na tej pozycji stawia na Andrew Nally’ego, który jest nominalnym przyjmującym. W trakcie treningów w mieście nad Brdą Dawid Murek, który także jest nominalnym przyjmującym, trenował właśnie jako libero. – Chciałem zejść z boiska, jak Pan Bóg przykazał, a nie jak się na to zanosiło – mówił niedawno Murek, który nie obawiał się w ostrych słowach ocenić niedawno sytuacji w swoim byłym klubie.

W reprezentacji Polski Murek rozegrał 277 meczów, grał m.in. na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i Lidze Światowej. Podczas kariery klubowej występował w ekipach z Bełchatowa, Modeny, Częstochowy, grał także w Panatinaikosie Ateny i Jastrzębskim Węglu.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved