Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Opolski AZS urwał seta Czarnym Katowice

II liga M: Opolski AZS urwał seta Czarnym Katowice

Kolejne zwycięstwo na II-ligowym froncie zanotował TKKF Czarni Katowice. Zespół prowadzony przez trenera Halapacza tym razem pokonał AZS Politechnika Opolska. Dla katowiczan było to przełomowe spotkanie, bo stracili pierwszego seta w sezonie.

Liderzy grupy 5 II ligi mężczyzn, TKKF Czarni Katowice, kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Przed sobotnim meczem zespół trenera Halapacza miał genialny bilans pięciu zwycięstw, piętnastu punktów i braku przegranych setów. Wszystko zmieniło się jednak w pojedynku z AZS-em Politechniki Opolskiej. Siatkarze ze stolicy województwa opolskiego już wcześniej pokazali, że potrafią narobić kłopotów faworytom, a nawet z nimi wygrać jak w przypadku zwycięstwa 3:0 z Volleyem Rybnik. Od pierwszego gwizdka sędziego przyjezdni grali niezwykle ryzykownie i co najważniejsze – bardzo im się to opłaciło. Zza linii dziewiątego metra zagrywką „strzelał” Krzysztof Gibek, natomiast w ataku pierwsze skrzypce grał Mateusz Frąc. Katowiczanie mieli ogromne problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki i to właśnie przez słabość w tym elemencie Łukasz Jurkojć nie miał możliwości swobodnego rozgrywania piłki. Poskutkowało to „historycznym” wyczynem opolan, którzy jako pierwsi w tym sezonie wygrali z TKKF-em seta (25:18).

Przegrana pierwsza partia podziałała na gospodarzy jak zimny prysznic. Maciej Naliwajko i jego koledzy błyskawicznie wzięli się do roboty i od startu drugiej odsłony mieli 2-3 punkty przewagi. Siatkarze z Opola wciąż starali się podejmować ryzyko, jednak w tej odsłonie nie szło im już tak dobrze i w miejsce udanych zagrań w ich grze pojawiało się coraz więcej błędów. W końcówce katowiczanie trochę się zdekoncentrowali i pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu (24:24), jednak znakomite ataki Marcina Kozioła przesądziły o losie seta na korzyść TKKF-u (26:24). Przegrana na przewagi partia numer dwa podłamała ducha opolskiej ekipy – od tego momentu na boisku karty rozdawali tylko i wyłącznie siatkarze ze Śląska. Konsekwentna i trudna zagrywka, coraz lepsza skuteczność ataku oraz czujniejsza gra w bloku pozwoliły Czarnym rozwinąć skrzydła. Zespół trenera Halapacza wreszcie pokazał wszystkie swoje atuty, dzięki którym wygrał do 14 i 21, inkasując tym samym kolejne trzy oczka.

TKKF Czarni Katowice – AZS Politechnika Opolska 3:1
(18:25, 26:24, 25:14, 25:21)