Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: KS Gniezno zbiera kolejne punkty

II liga M: KS Gniezno zbiera kolejne punkty

Zespół KS-u Gniezno z kolejki na kolejkę pokazuje nowe oblicze. Ostatni mecz w II lidze mężczyzn przyniósł podopiecznym trenera Paczyńskiego zwycięstwo nad drużyną z Chełmży. Mimo słabego początku trzy punkty zostały w Gnieźnie.

Pierwszy set nie wskazywał na korzystny obrót sprawy dla gospodarzy. Kilkupunktowe prowadzenie wypracowali przyjezdni z Chełmży. Zawodnicy KS-u Gniezno próbowali odrabiać straty, momentami nawet udawało im się dogonić przeciwnika (11:12). Chełmżanie jednak nie spuszczali z tonu, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się przez cały czas trwania pierwszej partii. W końcówce gospodarze nie potrafili przełamać dobrej passy zawodników z Chełmży, którzy wygrali 25:21. Goście będąc na fali, wykorzystywali fakt swojej dobrej gry również w drugim secie meczu. Pierwsze piłki zawodnicy zdobywali na zmiany, jednak znów przewaga gości wzrosła. Wzrosła do tego stopnia, że kolejna porażka wydawała się być bardzo blisko (13:19). Drużyna z Gniezna nie potrafiła znaleźć sposobu na poprawę swojej gry. Wtedy do gry włączył się trener, który zaczął dokonywać roszad w składzie. Ten ruch szkoleniowca gnieźnian wprowadził ożywienie na boisku oraz poprawę gry, szczególnie w polu zagrywki. Miejscowi zaczęli obrabiać starty, aby w końcówce wyprowadzić wynik na swoją korzyść 25:23.

Stan meczu został wyrównany i wszystko zaczęło się od początku. Gnieźnianie przeżywali „deja vu” z pierwszej odsłony sobotniego spotkania, ponieważ chełmżanie ponownie osiągnęli czteropunktową przewagę. Udane zagrania siatkarzy z pierwszej stolicy Polski w dalszej części seta spowodowały, że przewaga gości zaczęła stopniowo topnieć, aż wynik został wyrównany na dobre (10:10). W tym momencie w szeregach gospodarzy nastąpiła mobilizacja. Stabilna gra pozwoliła im na dowiezienie przewagi do końca (25:23). Czwarta partia meczu w Gnieźnie przebiegała zdecydowanie po myśli gospodarzy, którzy punktowali przeciwnika w każdy możliwy sposób, ustalając wynik na swoją korzyść (8:2). Chełmżanie wyglądali na zaskoczonych metamorfozą drużyny przeciwnej, która w każdym elemencie prezentowała się dobrze. Uzyskana przewaga gospodarzy nie topniała i utrzymywała się wciąż na poziomie pięciu punktów (18:13). Końcówka mimo oporu ze strony drużyny z Chełmży i dwóch obronionych piłkach meczowych należała do gnieźnian, którzy wygrali 25:19 i cały mecz 3:1. – Przeciwnik od pierwszych piłek grał koncertowo, wszystko im wychodziło. Powiedziałem wtedy chłopakom, żebyśmy grali swoje, a przyjdzie moment, kiedy oni też będą się mylić. Miało to miejsce w drugim secie, kiedy przegrywaliśmy już pięcioma punktami. Przeciwnicy zdekoncentrowali się i popełnili kilka prostych błędów. Do tego my mieliśmy kilka skutecznych kontr, a w połączeniu z punktowymi blokami spowodowało to, że losy spotkania się odwróciły – ocenił mecz kapitan gnieźnieńskiego zespołu Michał Paniączyk.

KS Gniezno – KS Chełmża 3:1
(21:25, 25:23, 25:23, 25:19)

KS Gniezno: Tomaszewski, Wawrzyniak, Kugiejko, Madziewicz, Andryszewski, Paniączyk, Szczechowicz (libero) oraz Janicki, Robakowski i Jałoszyński
KS Chełmża: Kamiński, Kierys, Kordziński, Kozłowski, Nowicki, Szylo, Detmer (libero) oraz Wołoszuk, Ośmioła, Ciemielewski i Bielecki