Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Osiem asów SMS-u Opole

II liga K: Osiem asów SMS-u Opole

Zagrywka była najmocniejszą stroną SMS-u LO2 Opole w sobotnim meczu z MCKiS-em Jaworzno, choć ciężko było znaleźć tego dnia słabe strony zespołu. Opolanki w drugim i trzecim secie właśnie tym elementem praktycznie zapewniły sobie wygraną.

Już w pierwszej odsłonie opolanki pokazały, że chcą zdobyć na wyżej notowanym przeciwniku (przed spotkaniem MCKiS był trzeci, SMS piąty w tabeli) komplet punktów. Pierwsze piłki co prawda to wymiana ciosów i wynik oscylujący wokół remisu, nie trwało to jednak długo. Pierwsze większe prowadzenie (10:7) zawodniczki SMS-u uzyskały dzięki skutecznym atakom Martyny Paczkowskiej, Patrycji Gądek i rozgrywającej Marty Sikory. Warto bowiem wspomnieć, że opolanki mecz rozpoczęły z dwoma rozgrywającymi na boisku. – Dwie rozgrywające były dla nas też dużym zaskoczeniem. Nie było powiedziane, że tak zaczniemy spotkanie. Myślę, że trzeba być wielofunkcyjnym. Trener zawsze nas tego uczył – skomentowała Sikora. W drugiej części seta gra zrobiła się mocno rwana, jednak MCKiS nie był w stanie dogonić przeciwnika. Ostatni zryw, od stanu 24:21, pozwolił na wyrównanie (24:24), na tym jednak skuteczne ataki przyjezdnych się skończyły. Dwie ostatnie piłki zakończyła kapitan opolskiego zespołu Joanna Kocemba, która zdecydowanie zaliczyła najlepszy mecz po zmianie barw klubowych.

W drugim secie zawodniczki z Jaworzna nie potrafiły znaleźć sposobu na przeciwnika, a nawet jeśli udawało się wyprowadzić silny atak, w tym elemencie najmocniejsza była Marta Trebert, nie było niemal piłki nie do podbicia dla libero SMS-u Darii Michalak. Opolanki odpowiadały mocnymi atakami, swoje punkty dorzuciła Monika Głodzińska, zawodniczka w wieku kadetki debiutująca w tym sezonie na drugoligowych parkietach. Ciężki do przejścia był też blok opolanek, szczególnie Martyny Paczkowskiej i Agaty Wilk, a pojedynczym blokiem zapunktowała również Gądek. To, co rozbiło MCKiS w tej odsłonie, to zagrywka. Od stanu 10:8 Marta Zich zaserwowała trzy asy z rzędu. Do piłki setowej kiwką doprowadziła Dominika Krupa, a chwilę później po błędzie przyjezdnych opolanki mogły się cieszyć z drugiego wygranego seta.

Trzecia, ostatnia odsłona zaczęła się nieco zaskakująco, zarówno dla kibiców, jak i samych zawodniczek. Przyjezdne wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (1:6). Po czasie dla SMS-u wszystko jednak wróciło do normy. Kolejne akcje to 10:1 dla opolanek i co za tym idzie wynik 11:7. W tym okresie zawodniczki z Jaworzna znów nie mogły sobie poradzić z przyjęciem zagrywki, tym razem Kocemby. Swój wyczyn z poprzedniego seta powtórzyła również Zich, zdobywając punkty bezpośrednio z zagrywki. Mimo że przyjezdne zdołały się jeszcze na chwilę poderwać, doprowadzając do remisu po 22, tylko na tyle było je stać. SMS wygrał 3:0, dzięki czemu zdołał awansować z piątego na trzecie miejsce w ligowej tabeli. – Dwa pierwsze sety były bardzo ładne. W trzecim wkradło się już rozluźnienie. Myślę jednak, że gramy coraz lepiej – powiedziała po meczu Joanna Kocemba.Zdarzały nam się przestoje, ale tym charakteryzuje się kobieca siatkówka. Gra zespołu wygląda fajnie. Do każdego meczu jednak musimy podejść profesjonalnie. Mecze same się nie wygrywają, trzeba pracować na wynik. Czujemy się już lepiej ze sobą na boisku, bardziej się rozumiemy, a wygrana sprawia nam niesamowitą radość – dodała Marta Zich.

SMS LO2 Opole – MCKiS Jaworzno 3:0
(26:24, 25:16, 25:23)

SMS: Kocemba, Wilk, Paczkowska, Myjak, Sikora, Gądek, Michalak (libero) oraz Głodzińska, Stanossek, Zich, Grzechnik i Krupa
MCKiS: Gołąbek, Bałdys, Trebert, Sowińska, Michalak, Kuryło, Colik (libero) oraz Lipka, Sprątek, Dryja, Krupa i Chłopek