Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwszy punkt SMS-u PZPS Szczyrk

I liga K: Pierwszy punkt SMS-u PZPS Szczyrk

W zaległym spotkaniu z 2. kolejki I ligi kobiet Joker Mekro Świecie pokonał w niedzielę SMS PZPS Szczyrk, ale tylko 3:2. Dla podopiecznych trenera Wiesława Popika to pierwszy, niezwykle cenny punkt w tym sezonie rozgrywek I ligi.

Po sobotniej wygranej w Jastrzębiu-Zdroju wydawało się, że Joker w niedzielę nie będzie miał problemów z pokonaniem młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ta w pięciu meczach nie wygrała nawet seta. Pierwsze dwie odsłony wskazywały na to, że Joker zgarnie szybko trzy punkty. Beniaminek łatwo wygrał je do 14 i 19. Z kolei w trzecim secie prowadził 9:2, a później jeszcze 19:14. Jednak wówczas zawodniczkom z kujawsko-pomorskiego przydarzył się przestój. Gospodynie odrobiły straty (20:20). Końcówka tej partii to gra punkt za punkt. Świecianki miały piłkę meczową w górze, ale jej nie wykorzystały. Ostatecznie set padł łupem młodych siatkarek ze Szczyrku, które uwierzyły w swoje umiejętności. Kolejną odsłonę zaczęły od prowadzenia 4:0, ale podopieczne Mariusza Bujka odrobiły straty. Kolejne minuty to wymiana ciosów, ale to gospodynie w końcówce wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Joker obronił dwie piłki setowe, ale ostatecznie przegrał 24:26.

W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu. SMS prowadził 5:3, ale przy zmianie stron było już 8:7 dla Jokera. Jednak później nikt nie chciał przegrać. Zacięta walka zakończyła się grą na przewagi. Miejscowe miały meczbola w górze, ale świecianki się wybroniły. W decydujących momentach to one zachowały więcej zimnej krwi. I wygrały 17:15, a cały mecz 3:2.

SMS PZPS Szczyrk – Joker Mekro Świecie 2:3
(14:25, 19:25, 27:25, 26:24, 17:19)