Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria: Wicemistrz zgodnie z planem, kolejny triumf Polaków

Austria: Wicemistrz zgodnie z planem, kolejny triumf Polaków

fot. archiwum

Zwycięską passę utrzymuje Posojilnica Aich/Dob duetu Wawrzyńczyk-Zemlik. Wicemistrz Austrii w 5. kolejce zanotował kolejne zwycięstwo. Trudną przeprawę mieli kolejni z biało-czerwonych, Waldviertel musiał uznać wyższość wciąż niepokonanych obrońców tytułu.

Po porażce w Graz siatkarze Waldviertel mieli okazję odbudować się na parkietach europejskich pucharów. Otrzymanej szansy zespół Polaków nie zmarnował, co nieco poprawiło sytuację podopiecznych Nurko Causevica. Na ligowym podwórku na zespół Bartłomieja Gajdka i Michała Peciakowskiego czekał jednak wyjątkowo wymagający rywal. W starciu z mistrzem Austrii, który dotychczas nie zanotował żadnej porażki, oddając rywalom tylko dwa sety, większe szanse dawano ekipie Stefana Chrtianskiego.Do meczu z Tyrolem podeszliśmy optymistycznie, nie mieliśmy nic do stracenia, każdy chce ograć mistrza. Wyraźnym faworytem meczu była drużyna z Innsbrucku, ale potrafiliśmy walczyć jak równy z równym. Ten mecz tylko zwiększył nasz apetyt na kolejne mecze z tym rywalem – przyznał Bartłomiej Gajdek. Po nie najlepszym początku, gdzie w pierwszej partii miejscowi prowadzili nawet 16:7, wraz z rozwojem meczu „polski” zespół radził sobie coraz lepiej. Na tle znakomicie dysponowanych obrońców tytułu widoczna była jednak niemoc w ataku siatkarzy Waldviertel. – Pierwszy set był dla nas jak zimny prysznic, w końcówce się obudziliśmy i zaczęliśmy grać. W dwóch kolejnych partiach walczyliśmy punkt za punkt, jednak gospodarzom udało się odskoczyć na parę oczek w końcówce – podsumował spotkanie Bartłomiej Gajdek. Rzeczywiście w kluczowych momentach siatkarzy Hypo Tirol mogli liczyć na duet Peda/Venno. Na tle swoich kolegów dobrze wypadł Bartłomiej Gajdek, Polak jako najlepiej punktujący swojego zespołu zakończył mecz z dorobkiem 10 oczek.

Hypo Tirol VT – SG Waldviertel 3:0
(25:18, 25:20, 25:19)

Składy zespołów:
Hypo Tirol VT: Peda (13), Juhkami (9), Hein (8), Ropret (3), Duarte Da Silva (8), Venno (11), Provenzano (libero) oraz Koraimann L. (2), Soares i Tusch
SG Waldviertel: Kellum, Gajdek (10), Boff (7), Peciakowski, West (3), Filo (1), Maurer (libero) oraz Isek (9), Calabek (3), Schmitz (3) i West (3)Mimo wygranej na wyjeździe powodów do optymizmu nie mieli siatkarze wicemistrza Austrii. Posojilnica Aich/Dob potrzebowała bowiem aż pięciu partii na pokonanie rywali z Klagenfurtu. Dotychczas zamykający stawkę siatkarze BK Wörther-See-Löwen Klagenfurt pozostawali jedyną ekipą bez jakichkolwiek punktów, mimo że przegrany mecz z wicemistrzem kraju mogą zaliczyć do udanych. Dość senny i nierówny początek meczu w wykonaniu podopiecznych trenera Kotnika znalazł swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników, wygrywając 25:23 i na przewagi 29:7, miejscowi byli na jak najlepszej drodze do swojego pierwszego zwycięstwa. Spory w tym udział Simona Frühbauera, zdobywcy 16 oczek, ale też i samych siatkarzy wicemistrza Austrii, oddających rywalom kolejne oczka po błędach własnych. Szkoleniowiec przyjezdnych szybko musiał rozpocząć rotacje składem, na boisku już od drugiego seta w pełnym wymiarze do gry włączyli się Rocamora i Wawrzyńczyk. To właśnie gra tych zawodników pomogła uratować losy spotkania. Najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu był bowiem właśnie Stanisław Wawrzyńczyk, kończąc mecz z dorobkiem 18 oczek, tylko dwa punkty mniej zdobył Rocamora. Trzecia, czwarta i piąta partia to już zdecydowana dominacja gości, mimo uratowanego ostatecznie meczu siatkarze Aich/Dob nie mieli powodów do optymizmu. – Gra, jaką zaprezentowaliśmy w meczu z Klagenfurtem, nie powinna nam się przydarzyć i liczę na to, że w przyszłości nie będziemy gubić punktów w taki sposób – krótko spotkanie podsumował Stanisław Wawrzyńczyk.

VBK Klagenfurt – Posojilnica Aich/Dob 2:3
(25:23, 29:27, 14:25, 17:25, 12:15)

Składy zespołów:
VBK Klagenfurt: Schnetzer (12), Seidl (9), Baldauf (5), Horl (10), Huber (3), Frühbauer (16), Skrabal (libero) ora Zabernig, Fritsche, Murauer (2), Melzer (3) i Rainer
Posojilnica Aich/Dob: Zemlik (1), Hruska (13), Plgut (2), Grut (10), Koncilja (4), Nash (2), Kovacić (libero) oraz Rocamora (16), Wawrzyńczyk (18), Satler (9) i Wohlfahrtstatter (8)

Pozostałe mecze 5. kolejki rozgrywek nie przyniosły szczególnych niespodzianek. Kolejną porażkę zanotowali zawodnicy Hartbergu. Nieco więcej walki podjęli zawodnicy VBC Weiz, wywożąc cenny punkt z trudnego terenu w Graz. Podopieczni Sasy Jovanocicia byli blisko wywalczenia kompletu oczek, prowadząc już nawet 2:1 i w czwartej partii utrzymując grę na styku. Końcówka tego seta i kolejny należały już do ekipy z Graz. Swój zespół do triumfu poprowadził zdobywca 18 oczek – Anton Menner.

SG VCA Amstetten NÖ – TSV Volksbank Hartberg 3:0
(30:28, 25:16, 25:17)

Składy zespołów:
SG Amstetten: Csoma (9), Trothann (5), Żivanović (5), Ichovski (5), Hrusik (10), Hukel (18), Kreuziger (libero) oraz Kriener, Zipper (4) i Jurkovics M. (2)
TSV Volksbank Hartberg: Cebron (3), Schloffer (11), Kruger, Postl (13), Hirczy (4), Kohlhauser (4), Ringseis (libero) oraz Peimpold (2), Pack. Schweighofer i Trothann

UVC Holding Graz – VBC Weiz 3:2
(25:20, 23:25, 20:25, 25:18, 15:11)

Składy zespołów:
UVC Holding Graz: Steidl (7), Ertl (3), Menner (18), Wimmer (14), Unterberger (11), Mozer (9), Blaha (libero) oraz Steiner (2), Michel (5), Schachinger (6) i Kratz (3)
VBC Weiz: Holzl (9), Landfahrer (12), Grasserbauer, Koraimann T. (6), Koraimann F. (20), Damm (3), Steiner (liber) oraz Konrad (1), Ismirović (1), Kreimer i Johansson

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved