Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sanja Malagurski: W Orlen Lidze nie mamy łatwych spotkań

Sanja Malagurski: W Orlen Lidze nie mamy łatwych spotkań

fot. orlenliga.pl

Siatkarki Chemika Police po wygranej nad Muszynianką Muszyna mogą już przygotowywać się do meczu z Rabitą Baku. Spotkanie to nie należało jednak do łatwych. - W Orlen Lidze nie mamy łatwych spotkań - powiedziała Sanja Malagurski.

Wygrałyście z Muszynianką Muszyna w trzech setach, ale chyba nie można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie?

Sanja Malagurski: – Oczywiście, że tak. Tutaj, w Orlen Lidze nie mamy łatwych spotkań, jest wysoki poziom. Każdy z zespołów chce zagrać tak, jak potrafi najlepiej i wygrać. W sobotę było dużo walki, jedynie druga partia była troszkę łatwiejsza. Jestem bardzo zadowolona, że wygrałyśmy w trzech setach i zdobyłyśmy trzy punkty.

Zgodzisz się z opinią, że w najważniejszych momentach setów kluczowe okazało się wasze doświadczenie?– Tak. Być może właśnie to było kluczem. Każdy wie, że mamy w swoim składzie bardzo doświadczone zawodniczki. One wiedzą, jak należy zachować się w trudnym momencie, w końcówce seta.

Teraz przed wami hitowo zapowiadające się spotkanie z Rabitą Baku w Lidze Mistrzyń.

– W sobotę grałyśmy przeciwko Muszyniance, ale obecnie możemy już się koncentrować na Lidze Mistrzyń, która w końcu się rozpoczyna. Przyjeżdża do nas mocny przeciwnik, jestem pewna, że będzie dobra atmosfera podczas meczu. Rabita Baku ma w swoim składzie bardzo dobre zawodniczki i spodziewam się naprawdę dobrego spotkania. Myślę, że możemy wygrać ten pojedynek.

Czego ogólnie spodziewasz się po udziale Chemika w Lidze Mistrzyń?

– Jak każda zawodniczka oczywiście zawsze spodziewam się wygranej. Champions League, to rozgrywki, w których grają najlepsze zespoły. Nasza grupa oczywiście jest trudna, ale moim zdaniem my jako zespół możemy wiele osiągnąć w tych zawodach. Zobaczymy jak to się ułoży.

Chemik Police jest twoim nowym klubem. Jak się tutaj czujesz?

– W Policach czuję się dobrze. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ trenujemy bardzo dobrze, mamy bardzo dobre zawodniczki, dobry sztab szkoleniowy. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że mamy znakomity zespół.

Co możesz powiedzieć ogólnie o Orlen Lidze jako rozgrywkach?

– Przede wszystkim bardzo fajnie jest w tej lidze zagrać. Jest tutaj w halach sporo kibiców, którzy wspierają swoje drużyny, oglądają mecze. Myślę, że wszystkie zespoły pokazują to, co mają najlepszego, i chcą osiągnąć to, na co je stać. Oczywiście jest kilka mocniejszych zespołów, z reprezentantkami krajów w składach, aczkolwiek nie jest łatwo. Trzeba dawać z siebie 100 procent, aby wygrać mecz.

Jesteście obrońcą tytułu, więc każdy na was będzie się bardzo mocno spinał i bardzo chciał was pokonać. Nie jest to łatwa sytuacja.

– Oczywiście, że tak. Każdy daje z siebie wszystko, za wszelką cenę chce pokonać obrońcę tytułu. Zdajemy sobie z tego sprawę, trenujemy naprawdę ciężko. Mamy jednak głęboką nadzieję, że uda nam się obronić tytuł.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved