Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Z meczu na mecz jest coraz lepiej

Paweł Zatorski: Z meczu na mecz jest coraz lepiej

fot. Mateusz Siwiec

Mimo nieudanego początku w lidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. W ostatnim spotkaniu gospodarze pokonali olsztynian 3:1. - Lepiej zagrywaliśmy - ocenił klucz do wygranej Paweł Zatorski.

Co zadecydowało o waszym zwycięstwie w spotkaniu z AZS-em Olsztyn?

Paweł Zatorski:Myślę, że w tym meczu przede wszystkim lepiej zagrywaliśmy od olsztynian. Bardzo mocno pomógł nam również Michał Ruciak, który już wyleczył swoją kontuzję i dzięki któremu było nam dużo łatwiej panować nad formacją defensywną. Muszę jeszcze wspomnieć, że istotny jest też spokój, który udało nam się zachować, ponieważ w ważnych momentach nie zagotowaliśmy się.

Wyrównaną walkę mogliśmy oglądać tylko w pierwszym secie, który przegraliście do 32. Czy to drużyna z Olsztyna grała tak dobrze, czy po prostu potrzebowaliście więcej czasu, aby wskoczyć na właściwe tory?Chyba jednak potrzebowaliśmy trochę czasu. Mimo dobrego początku olsztynianie dogonili nas i niepotrzebnie straciliśmy przewagę, przez co naprawdę ciężko się grało tę końcówkę pierwszego seta. Dobrze, że mimo wszystko w kolejne partie weszliśmy z przytupem, grało nam się o wiele łatwiej i ostatecznie przyniosło to oczekiwany rezultat.

Wasz trener bardzo rotował składem, a na boisku zobaczyliśmy pełną dwunastkę. Czy twoim zdaniem takie liczne zmiany mogą się okazać dobrym przepisem na sukces?

Mamy warunki takie, jakie mamy i dlatego musimy rotować składem. Wiadomo, że w naszej drużynie pojawiły się urazy i musimy oszczędzać niektórych zawodników. W czasie takiego meczu, w którym udało nam się już wypracować znaczącą przewagę, musimy dawać im chwilę wytchnienia. Jak widać, takie posunięcie zdało egzamin, trener doskonale wie, co robi i to oczywiście bardzo cieszy.

Wasz terminarz ostatnio jest bardzo napięty. Czy w związku z tym nie odbija się to na waszej kondycji czy zdrowiu?

Na pewno przy takim trybie gry jest mało czasu na treningi, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ja tak naprawdę od kilku dobrych lat, a w zasadzie odkąd tylko zacząłem grać w lidze, tak funkcjonuję. Gram co trzy dni bez przerwy, ale nie narzekam. Co więcej myślę, że to naprawdę służy niektórym zawodnikom, ponieważ dobrze się trenuje również w trakcie spotkania. Co zresztą widać u nas, bo z meczu na mecz jest coraz lepiej.

Co do napiętego terminarza to kolejne spotkanie rozegracie już w środę. Waszym przeciwnikiem będzie AZS Politechnika Warszawska, która w tym sezonie sprawiła już nie jedną niespodziankę. Jak oceniasz szanse swojej drużyny na zwycięstwo?

Z całą pewnością musimy walczyć i dać z siebie wszystko. Wiemy, że Politechnika Warszawska jest w tej chwili w tabeli wyżej od nas i na pewno będzie grała bardzo dobrze. W sobotę warszawiacy zdobyli kolejne punkty na swoim terenie, doprowadzając do tie-breaka z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Mam jednak nadzieję, że i my będziemy teraz szli z formą w górę i przede wszystkim dalej będziemy grali spokojnie i stabilnie.

To jest twój pierwszy sezon w Kędzierzynie-Koźlu. Jak się tu czujesz?

Czuję się tutaj bardzo dobrze. Nic mi więcej w tej chwili do szczęścia nie potrzeba. Ja pochodzę z małego miasta, więc doskonale się tutaj odnajduję. Jestem szczęśliwy, że mam dobry klub i wszystko inne czego potrzebuję na wyciągnięcie ręki. Śmiało mogę powiedzieć, że jest mi w Kędzierzynie-Koźlu bardzo dobrze i cieszę się, że w ZAKSIE mogę grać z tak dobrymi zawodnikami, a jeszcze bardziej się cieszę, jak wygrywamy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved