Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: TSV Sanok wrócił na zwycięskie tory

II liga M: TSV Sanok wrócił na zwycięskie tory

Siatkarze TSV Sanok wygrali 3:0 z Płomieniem Sosnowiec i pozostali na pierwszym miejscu w swojej grupie. Sosnowiecka drużyna tylko w pierwszym secie nawiązała wyrównaną grę z rywalami, w pozostałych wyższość sanoczan była niepodważalna.

Mecz pomiędzy drużyną TSV Sanok a Płomieniem Sosnowiec rozpoczął się od mocnego uderzenia miejscowej ekipy, która po zagrywkach Pawła Przystasia prowadziła 4:0. Sosnowiczanie w tym okresie gry mieli problemy z przyjęciem i nie potrafili skończyć ataków z pierwszego tempa. Czteropunktowa przewaga gospodarzy utrzymała się do stanu 8:4, po czym do głosu doszła ekipa gości. Bardzo dobrze w polu serwisowym spisał się Emil Siewiorek i to za jego przyczyną goście zniwelowali straty do jednego punktu (10:11). Sanocka drużyna była w odwrocie i to ona tym razem miała problemy z przyjęciem zagrywki. Wyrównana gra toczyła się do stanu 14:14, podopieczni Piotra Podpory przyśpieszyli swoją grę i za sprawą Jakuba Kalandyka prowadzili 17:15. Po tym, jak Dariusz Gąsior zablokował Mateusza Urbanowicza, było 20:16 dla TSV, a chwilę później sanoczanie uzyskali pięciopunktowe prowadzenie (21:16). Przewaga ta uśpiła sanoczan, którzy na skutek błędów własnych mieli tylko dwa punkty więcej niż ich rywale (22:20). Przyjezdni nie wykorzystali nadarzającej się dla nich szansy na doprowadzenie do remisu i ostatecznie przegrali tego seta w stosunku 22:25.

Drugą partię spotkania dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy po ataku Bartosza Schmidta prowadzili 4:2. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener sanoczan, stroną dyktującą warunki gry na boisku byli goście, nie do zatrzymania w ataku był Mateusz Urbanowicz. Zawodnik ten raz za razem zdobywał cenne punkty dla swojej ekipy i był nie do zatrzymania, wówczas to Płomień prowadził 8:6. Sygnał do ataku dla swojej drużyny dał kapitan Tomasz Kusior i po jego zagrywkach sanocka drużyna prowadziła 9:8. Obie ekipy grały falami, raz jedna, a raz druga ekipa obejmowała prowadzenie, po czym je traciła. Od stanu 12:11 dla TSV ton wydarzeniom na boisku zaczęli nadawać podopieczni Dariusza Sobieraja i po błędach własnych sanoczan to oni mieli dwa punkty więcej niż sanoczanie (14:12). Gospodarze nie zamierzali jednak dawać łatwo za wygraną, poprawili swoją grę w obronie i wyprowadzali skuteczne kontrataki, po ataku ze skrzydła Dariusza Gąsiora TSV miał dwa oczka więcej od swoich rywali (18:16). Jak się później okazało, był to decydujący moment tej partii. Płomień ponownie miał problemy z przyjęciem i nie mógł poradzić sobie z trudną zagrywką Tomasza Kusiora i w efekcie tego przegrał seta numer dwa 19:25.

Trzecia odsłona meczu była dla Płomienia grą o wszystko, porażka oznaczała bowiem dla niego zakończenie rywalizacji w tym spotkaniu. Na początku tej odsłony obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 8:8, po czym warunki gry na boisku dyktowali gospodarze. Najpierw asem serwisowym popisał się Paweł Rusin i było 11:8 dla sanoczan. Sosnowiecka drużyna od tego momentu popełniła zbyt wiele błędów własnych, aby myśleć o nawiązaniu równorzędnej gry z miejscową ekipą. Trener Sobieraj rotował składem, brał przerwy na żądanie, lecz nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Po tym, jak skutecznie zaatakował Gąsior, TSV prowadził 18:13, zawodnicy z Sosnowca mieli problemy przyjęciem zagrywki i po kolejnej serii zagrywek Tomasza Kusiora przegrywali 13:22. Ostatecznie po ataku ze skrzydła Rafała Matuły sanocka ekipa zapisała na swoje konto trzy punkty.

TSV Cell Fast Sanok – Płomień Sosnowiec 3:0
(25:22, 25:19, 25:15)

TSV: Kusior, Kalandyk, Przystać, Rusin, Matuła, Gąsior, Weosołowski (libero) oraz Mańko
Płomień: Kiwior, Urbanowicz, Grzegolec, Schmidt, Biernacki, Siewiorek, Kocyłowski (libero) oraz Janko, Chrzanowski i Pachołek