Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Centrum górą w meczu na szczycie

II liga M: Centrum górą w meczu na szczycie

fot. archiwum

Huragan Wołomin poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie, ulegając we własnej hali Centrum Augustów 1:3. Goście po pierwszym przegranym secie byli wyraźnie lepsi w następnych trzech odsłonach i zasłużenie zwyciężyli na trudnym terenie w Wołominie.

Gospodarze przystąpili do sobotniego pojedynku mocno osłabieni. Z powodu kontuzji wykluczone były występy Grzegorza Szumielewicza i Łukasza Szewczyka. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo dobrej gry wołominian. Po asie serwisowym Mateusza Gorzewskiego Huragan prowadził 6:3. Przewaga nad gośćmi wzrosła po ataku Przemysława Gniewka i bloku Mirosława Krone (10:6). Jednak augustowianie po zdobytych punktach przez Mariusza Szlejtera i Wojciecha Iwanowicza szybko doprowadzili do remisu (12:12). Skuteczne ataki Sebastiana Kuchty oraz Piotra Świerżewskiego ponownie pozwoliły gospodarzom odskoczyć od przeciwników (18:14). Przyjezdni nie zamierzali się poddawać. Dwie mocne, punktowe zagrywki rozgrywającego Michała Tomczaka spowodowały, że na tablicy po raz kolejny mieliśmy remis (22:22). W końcówce nie do zatrzymania był Gniewek, a partię zakończył blok Kuchty (30:28).

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze z Augustowa. Po tym, jak zablokowany został Gorzewski, wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Po potężnej zagrywce Iwanowicza przewaga gości jeszcze się powiększyła (8:3). Sygnał do odrabiania strat dał Gniewek (11:14). Po ataku w aut Szlejtera przyjezdni stracili prowadzenie (14:14). Po chwili zawodnicy Centrum ponownie nabrali wiatru w żagle po tym, jak z piłki przechodzącej skutecznie uderzył Tomasz Leik (15:18). Po atakach ze środka Cezarego Sapińskiego i Tomasza Wasilewskiego, Huragan znalazł się w bardzo trudnym położeniu (20:24). Mocne zbicie z prawego skrzydła Iwanowicza zakończyło drugą odsłonę zmagań (25:21).

Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 6:5. Od tego momentu na boisku niepodzielnie rządzili goście. W tej części gry ataki Szlejtera i Iwanowicza siały spustoszenie w szeregach gospodarzy (11:6). W międzyczasie trener Huraganu Paweł Blomberg wprowadził do gry Maksymiliana Szulekę. Po szczelnym bloku Gorzewskiego Huragan jeszcze minimalnie zbliżył się do rywali (13:17). Mimo to, ostatnie słowo w tym secie należało do przyjezdnych. Po kilku błędach własnych wołominian trzecia partia została przez nich wysoko przegrana (17:25).Od początku czwartej odsłony trener Blomberg zdecydował się na zmianę ustawienia. Obok Gorzewskiego na przyjęciu zagrał nominalny atakujący Gniewek. Przez pierwszą część tej partii gra toczyła się punkt za punkt (4:4, 6:6). W dalszym okresie byliśmy świadkami świetnych zagrywek z obu stron. Na asa serwisowego Szuleki w taki sam sposób odpowiedział Iwanowicz (10:13). Następnie inicjatywę zdecydowanie przejęli goście, a zawodnicy Huraganu zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych. Siatkarze Centrum bardzo mocno zbliżyli się do zwycięstwa po autowych atakach Gniewka i Szuleki (12:17, 13:20). Po chwili punktowym serwisem popisał się wprowadzony Michał Matyśniak (22:13). Licznie przybyli na mecz augustowscy kibice wygraną mogli zacząć świętować po szczelnym podwójnym bloku na Gniewku. Dzięki triumfowi w Wołominie Centrum zostało nowym liderem grupy czwartej.

MUKS Huragan Wołomin – UKS Centrum Augustów 1:3
(30:28, 21:25, 17:25, 14:25)

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki spotkań oraz tabela gr. 4 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved