Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Liderki w Łodzi potwierdziły swoją dominację

II liga K: Liderki w Łodzi potwierdziły swoją dominację

Prawdziwą lekcję siatkówki dały gospodyniom z Łodzi siatkarki Wisły Warszawa. Mecz z ŁKS-em II SMS MG13 należał do jednostronnych i podopieczne Krzysztofa Psiurskiego z pewnością chciałyby jak najszybciej wymazać go z pamięci.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół gości (4:1), a serię dobrych zagrań siatkarek Wisły Warszawa przerwała dopiero Sylwia Wieczorek atakiem z prawego skrzydła. Obie drużyny podejmowały ryzyko w polu zagrywki, ale to dwa nietrafione wybory rozgrywającej gospodyń Olgi Lipińskiej stworzyły bardzo niekorzystną sytuację dla podopiecznych Krzysztofa Psiurskiego (4:10). Kiedy piłkę przechodzącą skończyła Anna Manikowska, różnica w umiejętnościach, wynikająca w dużej mierze z doświadczenia, była już bardzo wyraźna. Przy stanie 6:15 o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec ŁKS-u. Miejsca za linią 9. metra nie chciała jednak opuścić grająca z numerem 10 Joanna Pogorzelska. Trener Mirosław Zawieracz mógł swobodnie testować różne ustawienia do momentu, gdy po autowym ataku skrzydłowej z Łodzi ten jednostronny set dobiegł końca (8:25).

Gospodynie na początku kolejnej odsłony poprawiły nieco przyjęcie zagrywki, ale w ataku nie radziły sobie Sylwia i Klaudia Wieczorek. Wynik wyglądał nieco lepiej dla II-ligowego zespołu z Łodzi po zbiciu ze środka Magdaleny Wojtkiewicz i punktowej zagrywce Sylwii Wieczorek (7:8). Łodzianki aż do tego momentu nie potrafiły ani razu powstrzymać rywalek blokiem, przez co cały czas inicjatywę miały rywalki. Zawodniczki Wisły Warszawa prezentowały bardziej poukładaną siatkówkę i pomimo ofiarnej gry w obronie libero Anny Bodasińskiej przewaga gości była znacząca (16:10). Siatkarkom ze stolicy przy tak ogromnej przewadze przytrafiały się momenty spadku koncentracji skutkujące pomyłkami, głównie w przyjęciu zagrywki, ale nie wpłynęły one na obraz spotkania. Musiałby zdarzyć się niemal cud, aby mecz w Łodzi trwał dłużej niż trzy sety (25:17).

Przyjezdne poszły za ciosem, co ułatwiły im błędy w komunikacji po stronie zawodniczek ŁKS-u II SMS MG13. Warszawianki, chcąc podświadomie wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił, pozwalały, by miejsce miejsce w parkiecie znalazły kiwki gospodyń. Trudne do ataku piłki padały łupem bloku wiślanek, a chcąc go ominąć, łodzianki umieszczały piłkę w siatce lub poza boiskiem. Dobry fragment gry Agaty Kaczmarzewskiej-Pury sprawił, że losy meczu były już praktycznie przesądzone (16:10). Dużo spokoju wniosła do gry swoich koleżanek także Magdalena Saad i to liderki gr. 3 II ligi potwierdziły swoją dominację, pewnie wygrywając ten mecz za trzy punkty (25:13).

ŁKS II SMS MG13 Łódź – Wisła Warszawa 0:3
(8:25, 17:25, 13:25)

ŁKS: Nowicka, Sagan, Głoskowska (3), Lipińska, Wieczorek S. (9), Wojtkiewicz (6), Bodasińska (libero) oraz Dębska, Wojewódzka, Wieczorek K. (6) i Prusicka (libero)
Wisła: Manikowska (4), Śmieszek (9), Gogołek (4), Pogorzelska (3), Pala (8), Karczmarzewska-Pura (11), Saad (libero) oraz Samul (1), Lach (1) i Piasta (1)