Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Z meczu na mecz gramy coraz lepiej

Dominik Witczak: Z meczu na mecz gramy coraz lepiej

Po nie najlepszym starcie w meczu z akademikami z Olsztyna kędzierzynianie zatrzymali komplet oczek, wygrywając 3:1. - Nie będziemy rozpaczać po przegranym secie, bo wygraliśmy mecz, zdobywając trzy punkty - mówił po spotkaniu Dominik Witczak.

Mecz miał dziwny przebieg. Pierwszy set bardzo wyrównany, dwa kolejne do dosyć znaczna przewag ZAKSY, dopiero w czwartym secie drużyna z Olsztyna znowu postawiła poprzeczkę trochę wyżej.

Dominik Witczak:W drugim i trzecim secie, w których wygraliśmy wysoko, graliśmy bardzo dobrze zagrywką. Popełnialiśmy bardzo mało błędów w tym elemencie. Serwowaliśmy w te strefy, w które powinniśmy, a to nam pomagało grać skutecznie w bloku, obronie oraz kontrze. Dobrej gry w kontratakach zabrakło nam w pierwszym secie, mieliśmy szansę, aby wygrać również partię pierwszą, ale nie skorzystaliśmy z niej. Nie będziemy rozpaczać po przegranym secie, bo wygraliśmy mecz, zdobywając trzy punkty. Było to ciężkie spotkanie. Jesteśmy zadowoleni z tego, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej i zdobywamy tak nam potrzebne punkty.

Spodziewaliście się, że po tak zaciętym pierwszym secie łatwo wygracie kolejne partie?

Z pewnością nie spodziewałem się, że wygramy tak wysoko. Z drugiej strony nie ma się co dziwić. Po secie wysoko wygranym można przegrać seta. Nie można się na nic nastawiać, trzeba zakończyć seta najlepiej wynikiem korzystnym dla nas i od samego początku być skoncentrowanym na kolejnej partii. ZAKSA po pierwszym secie wyciągnęła wnioski i w każdej kolejnej partii wychodziliśmy z konkretnymi założeniami, realizując taktykę od pierwszych piłek. Co było widać, gdyż w każdej partii od samego początku zdobywaliśmy przewagę nad rywalem i grało nam się znacznie lepiej. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować taktykę założoną przed meczem.

Atmosfera w drużynie jest coraz lepsza, cieszycie się z każdego zdobytego punktu.

Gdy ktoś mnie pytał, czego nam brakuje, aby zacząć wygrywać, to oprócz poprawy naszej gry niewątpliwie było nam potrzebne zwycięstwo. Od pewnego czasu wygrywamy mecze. Po tych przegranych wszyscy analizowaliśmy naszą grę i widzieliśmy, jak słabo wygląda nasza gra. Szukamy poprawy gry, poprawy atmosfery, poprawy taktyki. Cieszy to, że nasza dobra dyspozycja na treningach zaczęła się przekładać na ligę.

Przed ZAKSĄ już w środę kolejne spotkanie z AZS-em Politechniką Warszawską, to trudny przeciwnik?

– Każdy przeciwnik jest trudny. Nie ma łatwych meczów. W tym sezonie nie ma łatwych rywali. Drużyna z Warszawy gra ciekawie. AZS to młody zespół, bardzo fajnie poukładany, niezwykle żywiołowy. Mam nadzieję, że to ZAKSA zdobędzie komplet punktów. Wyjdziemy na mecz z nastawieniem na walkę i zwyciężymy kolejny pojedynek.