Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: Porażka mistrza z zespołem z Katowic

Rybnicka ALPS: Porażka mistrza z zespołem z Katowic

7. kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Leon Internet przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. Niespodziankę sprawili siatkarze Volleya Katowice, którzy w Świerklanach ograli mistrza ligi. Wciąż bez porażki w grupie A II ligi jest Jedynka Jankowice III.

W siódmej rundzie spotkań I ligi doszło do spotkania dwóch beniaminków. W Lubomii miejscowa Silesia źle rozpoczęła mecz i przegrywała 0:2 z Top Ten Rybnik, jednak dzięki dobrej grze Marka Kudera gospodarze podnieśli się z kolan i doprowadzili do tie-breaka. W nim, po ciężkiej walce, 16:14 zwyciężyli gracze Silesii. Cenne trzy oczka w Raciborzu trafiły na konto Proxeo. Gospodarze dosyć szybko rozprawili się z Jar-Transem Fox Pszów 3:0 i zanotowali „skok” w ligowej tabeli. Kolejne zwycięstwo odniosła mocna drużyna Jedynki Jankowice II. Tym razem wicemistrz z poprzedniego sezonu w godzinę z prysznicem rozprawił się z ostatnim w tabeli Leon Internet Rybnik. Do najciekawszego pojedynku doszło w Świerklanach, gdzie miejscowa Dwójka podejmowała KS Volley Katowice. Gracze ze stolicy województwa śląskiego nie przestraszyli się mistrzów ligi i od samego początku meczu mocno naciskali na rywali. Grająca w niepełnym składzie Dwójka nie była w stanie tego dnia ugrać więcej niż jednego seta i tym samym doszło do pierwszej poważnej niespodzianki w tym sezonie.

No Pain Żory – Artus Żory przełożony

W grupie A II ligi rozegrano kilka zaległych spotkań. Tego tygodnia zdecydowanie dobrze wspominać nie będą gracze Cateringu Rybnik, którzy zmierzyli się na wyjazdach z Euroskokiem Skok Ziemi Rybnickiej i Fundacją Elektrowni Rybnik. W obu pojedynkach „Cateringom” udało się ugrać jedynie seta. Od dna odbiła się ekipa Strzelca Gorzyczki, która zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na własnym boisku zespół spod czeskiej granicy ograł po tie-breaku beniaminka ze Świerklan – Nord RO-JO Team. Inna ekipa spod naszej południowej granicy, LKS Impacto Chałupki, we własnej hali podejmowała BFK Michel. Siatkarze z Rydułtów potwierdzili, że z każdą kolejką ich forma rośnie i wygrali 3:1. Po raz trzeci w sezonie MVP w drużynie BFK Michel został wybrany Robert Porwoł, który od początku rozgrywek jest motorem napędowym rydułtowian. W meczu o fotel lidera pomiędzy Jedynką Jankowice III a Dach Deckerem Victoria Pilchowice zabrakło wielkich emocji. Prowadząca ekipa z Jankowic wygrała trzy sety i dosyć spokojnie obroniła miejsce na szczycie tabeli.

LKS Impacto Chałupki – BFK Michel 1:3

W grupie B w siódmej rundzie spotkań wszystkie mecze wygrali gospodarze. Cenne trzy oczka do swojego konta dopisali siatkarze Beer Team, którzy zwyciężyli po dosyć zaciętym pojedynku z Edytorem Suszec. Wygrana 3:1 dała im komplet punktów, który umożliwił wskoczenie na czwartą lokatę w tabeli. Spokojną wygraną odnieśli siatkarze AZS-u Morgan Rybnik. W trzech krótkich setach pokonali oni u siebie ostatni w tabeli Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach, a na miano najlepszego zawodnika zasłużył Wojciech Wowra. Po zażartej walce w tie-breaku zwycięstwo odnieśli także liderzy grupy B – OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle. Siatkarze z okolic Rybnika prowadzili 2:0 z VRF Klimatyzacją Żory, jednak pozwolili rywalom dojść do głosu i chyba trochę niespodziewanie przedłużyli całe spotkanie o trzy sety. Komplet oczek zainkasował także rybnicki Marat, który na swoim parkiecie ograł Jedynkę Jankowice I 3:1.