Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Budowlani Łódź tym razem zgubili punkt w Bydgoszczy

Orlen Liga: Budowlani Łódź tym razem zgubili punkt w Bydgoszczy

Siatkarki Pałacu długo czekały na swój pierwszy punkt w tym sezonie. Na szczęście w ekstraklasie jest zespół Budowlanych, który chętnie pomaga potrzebującym. Łodzianki wygrały wprawdzie w Bydgoszczy 3:2, ale po zapowiedziach sprzed sezonu nie ma już śladu.

Mecz w Bydgoszczy rozpoczął się od wymiany punkt za punkt i dopiero skuteczna zagrywka Aleksandry Sikorskiej dała łodziankom dwupunktową przewagę na przerwie technicznej. Pałac jednak nie odpuszczał, dobrze w ataku spisywała się Zuzanna Czyżnielewska, a po asie serwisowym Patrycji Polak było już 12:10 dla gospodyń. Również Pałac zbyt długo nie utrzymał prowadzenia, znów o sobie dała znać Sikorska i na tablicy wyników widniał remis 15:15, ale po chwili Polak dała bydgoszczankom przewagę na drugiej przerwie technicznej. Pałac próbował utrzymać niewielką przewagę, jednak siatkarki Budowlanych doprowadziły do remisu 20:20. Od tego momentu bydgoszczanki zdobyły cztery punkty z rzędu i po bloku na Sanji Popović miały piłkę setową. Łodzianki zdobyły jeszcze jeden punkt, a po chwili dobrze spisująca się Czyżnielewska zakończyła pierwszą partię wynikiem 25:21 dla Pałacu. W drugim secie podrażnione łodzianki szybko uzyskały przewagę, gospodynie popełniały proste błędy i po ataku Gabrieli Polańskiej przegrywały już 3:8. Pałacanki miały problem z przyjęciem zagrywki, a zespół Budowlanych zupełnie nie przypominał drużyny z pierwszego seta, jakby chciał udowodnić, że w siatkówkę potrafi grać. Łodzianki świetnie grały w bloku, utrudniały grę rywalkom ostrą zagrywką i po kolejnym ataku Polańskiej prowadziły na drugiej przerwie technicznej już 16:7. Do końca seta bydgoszczankom udało się jeszcze zdobyć tylko dwa punkty. W ataku szalała Sanja Popović, a seta wysokim wynikiem 25:9 dla Budowlanych zakończył skuteczny blok na Małgorzacie Śmieszek.

Po takim laniu i przy stanie 5:2 w trzecim secie dla Budowlanych wydawało się, że łodzianki pójdą za ciosem. Bydgoszczanki odzyskały jednak wiarę we własne siły, zdobyły pięć punktów z rzędu i po ataku Małgorzaty Skorupy wyszły na prowadzenie 7:5. Łodzianki znów zaczęły popełniać proste błędy i przy stanie 10:6 dla gospodyń o przerwę poprosił trener Adam Grabowski. Na boisku trwał festiwal błędów po jednej i drugiej stronie siatki, po autowej zagrywce Sanji Popović Pałac wciąż prowadził dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej. Po niej dwoma skutecznymi zagrywkami popisała się Małgorzata Śmieszek, przyjezdne jednak wygrały pięć kolejnych wymian i to one wyszły na prowadzenie 19:18. W końcówce walka punkt za punkt trwała do stanu 22:22, potem dwoma świetnymi atakami popisała się Zuzanna Czyżnielewska, Sanja Popović została zablokowana i gdy wydawało się, że set się zakończył, sędziowie zmienili swoją decyzję, co było przyczyną sporych dyskusji. Ostatecznie jednak pałacanki zdobyły swój pierwszy punkt w lidze po kolejnym ataku Czyżnielewskiej, a Budowlane zeszły na przerwę z głowami nisko spuszczonymi. W czwartej partii gospodynie nie mogły sobie zupełnie poradzić z zagrywkami Sanji Popović, po ataku Natalii Skrzypkowskiej z przechodzącej piłki łodzianki prowadziły już 8:2. W zespole Pałacu nadal dobrze spisywała się Czyżnielewska, ale w drużynie gości do Popović dołączyła Skrzypkowska i Budowlani utrzymali sześciopunktową przewagę do drugiej przerwy technicznej. Po niej Pałac zdobył tylko dwa punkty, zupełnie nie radząc sobie z atakami gości i popełniając błędy w ataku. Tym samym zespół z Łodzi doprowadził do swojego piątego już w tym sezonie tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia łodzianek i trener Agata Kopczyk zdecydowała się na przerwanie gry. Siatkarki Budowlanych, jakby znów chcąc potwierdzić, że jeśli tylko chcą, mogą wysoko wygrywać, po ataku Doroty Ściurki prowadziły 8:4 przy zmianie stron boiska. Gdyby nie błąd zagrywki jednej z przyjezdnych i punktowy atak Zuzanny Czyżnielewskiej, Pałac już by nie istniał w tym secie. Nie do zatrzymania była Sanja Popović, wybrana potem najlepsza zawodniczką meczu, a seta wynikiem 15:6 dla Budowlanych zakończyła atakiem po bloku rywalek Ewelina Sieczka.

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 2:3
(25:21, 9:25, 25:23, 12:25, 6:15)

Pałac: Polak (9), Biedziak (1), Misiuna (4), Czyżnielewska (23), Śmieszek (7), Fojucik (6), Korabiec (libero) oraz Twardowska (1), Dybek, Skorupa (7), Bałdyga i Nowakowska
Budowlani: Polańska (12), Kajzer (2), Skrzypkowska (16), Popović (28), Sieczka (11), Sikorska (7), Courtois (libero) oraz Śliwa (1), Ściurka (5), Pycia (2) i Grajber (1)