Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol nie zwalnia tempa, Ślepsk wciąż w dołku

I liga M: Krispol nie zwalnia tempa, Ślepsk wciąż w dołku

Bez sensacji obyło się we Wrześni, gdzie miejscowy APP Krispol sięgnął po kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczył na pozycję wicelidera. Tym razem wygrał 3:1 ze Ślepskiem Suwałki, dla którego była to już szósta przegrana w tym sezonie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, choć oba zespoły udane zagrania przeplatały błędami w polu serwisowym. Po stronie przyjezdnych wyróżniał się Wojciech Winnik, zaś w szeregach wrześnian gra rozkładała się na większą liczbę zawodników, co przełożyło się na ich prowadzenie 8:6. Ale po przerwie technicznej suwalczanie dobrze zaprezentowali się w bloku, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Sytuacja zmieniła się dopiero po drugim czasie technicznym, po którym dobra gra w kontrze Marcina Iglewskiego i Łukasza Murdzi przybliżała Krispol do sukcesu w premierowej odsłonie. W jej decydujących momentach podopieczni trenera Poskrobko popełnili kilka błędów w polu serwisowym, które uniemożliwiły im skuteczną pogoń za rywalami. Ostatecznie przegrali tę część meczu 21:25.

W drugiej partii gracze z Wielkopolski nie zamierzali zwalniać tempa. Szybko odskoczyli od rywali na kilka oczek, ale dwa udane zagrania Jakuba Urbanowicza i autowe zbicie Witolda Chwastyniaka spowodowały, że błyskawicznie na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero tuż przed drugim czasem technicznym świetne serwisy Mateusza Jasińskiego, a tuż po nim – błąd Winnika – wydawały się przechylać szalę zwycięstwa na korzyść drużyny prowadzonej przez trenera Jankowiaka (17:14). Ale wówczas coś się w niej zacięło. Przyjezdni błyskawicznie odrobili straty, a zbicie Urbanowicza sprawiło, że to Ślepsk przejął inicjatywę na boisku. Najwyraźniej taki obrót spraw zaskoczył gospodarzy, którzy nie potrafili się odnaleźć w końcówce seta, który ostatecznie padł łupem suwalczan 25:19.

W pierwszych minutach trzeciej odsłony walka toczyła się cios za cios. Dopiero punktowa zagrywka Jasińskiego oraz zbicie ze środka Bartosza Wajdowicza pozwoliły wrześnianom powoli uciekać od rywali, nad którymi na czasie technicznym osiągnęli trzypunktową przewagę. W dodatku po nim asem serwisowym popisał się Murdzia, a dwie czapy na suwalczanach wyraźnie odebrały im ochotę do walki i zaowocowały ich sześciopunktową stratą (16:10). W kolejnych minutach zaczęły mnożyć się błędy przyjezdnych, a w defensywie zaczął mylić się nawet Krzysztof Andrzejewski, przez co wciąż powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. W końcówce przypomniał o sobie Iglewski, a gospodarze rozgromili rywali w tej części meczu 25:15.

Wydawało się, że goście szybko podniosą się po nokaucie, bowiem od początku kolejnego seta dzielnie stawiali opór przeciwnikom. Ale Murdzia na spółkę z Jasińskim ponownie zrobili różnicę i wyprowadzili Krispol na prowadzenie (8:6). W kolejnych minutach gracze Ślepska zupełnie nie potrafili znaleźć recepty na zatrzymanie wrzesińskich skrzydłowych, a kiedy asa serwisowego dołożył Wajdowicz, sytuacja gości stawała się coraz mniej komfortowa. Ślepskowi nie pomagały ani czasy brane na życzenie szkoleniowca, ani dokonywane przez niego zmiany. Niewiele wychodziło suwalczanom, za to gospodarze grali niemal jak z nut. W pewnym momencie wygrywali już 23:13. Wprawdzie w końcówce nieco się rozluźnili, a asem serwisowym popisał się Karol Rawiak, lecz jedna jaskółka wiosny nie uczyniła, a ekipa z Wielkopolski ostatecznie triumfowała 25:19 i w całym spotkaniu 3:1.

APP Krispol Września – Ślepsk Suwałki 3:1
(25:21, 19:25, 25:15, 25:19)

Krispol: Murdzia, Iglewski Marcin, Antosik, Chwastyniak, Wajdowicz, Jasiński, Iglewski Mateusz (libero) oraz Kempiński, Adamski, Kurek i Sęk
Ślepsk: Winnik, Urbanowicz, Makowski, Modzelewski, Rudzewicz, Smoliński, Andrzejewski (libero) oraz Gonciarz, Rawiak, Kluth, Schamlewski i Skrzypkowski