Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: ŁKS Łódź nie miał problemów w Szczyrku

I liga K: ŁKS Łódź nie miał problemów w Szczyrku

Zespół SMS-u PZPS I Szczyrk jak na razie w I lidze kobiet jest dostarczycielem punktów. Tym razem z okazji na kolejne trzy punkty skorzystały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które w meczu 6. kolejki pewnie wygrały w Szczyrku 3:0.

Borykające się z kontuzjami łodzianki mecz 6. kolejki I ligi kobiet rozegrały w hali COS w Szczyrku, gdzie zmierzyły się z zespołem SMS-u PZPS. ŁKS rozpoczął bez żadnego pobłażania dla rywala. Dobre i celne zagrywki Aleksandry Filip i Małgorzaty Ślęzak już na samym początku dały przyjezdnym sporą przewagę (8:3). Przy stanie 12:7 dla ŁKS-u już z drugiej przerwy skorzystał trener Wiesław Popik, ale niewiele to pomogło jego drużynie. Uczennice SMS-u grały zbyt bojaźliwie, popełniały sporo błędów, a przewaga rywalek rosła (20:13). W barwach ŁKS-u w końcówce seta pojawiła się na boisku 16-letnia Malwina Stroińska, w zeszłym sezonie jeszcze zawodniczka SMS-u (wówczas SMS PZPS Sosnowiec). Po skutecznym bloku a następnie ataku Barbary Kubieniec ŁKS prowadził 22:13, w końcówce łodzianki popełniły jeszcze kilka błędów i ostatecznie wysoko wygrały do 16.

W drugim secie w zespole gości pojawiły się dwie inne przyjmująca – Katarzyna Jaszewska i Agata Kucharczyk zastąpiły Barbarę Kubieniec i Małgorzatę Ślęzak. Siatkarki SMS-u dzięki dwóm asom serwisowym na początku partii wyszły na prowadzenie 4:3. Dość niespodziewanie mecz się wyrównał, trwała walka punkt za punkt, a na prowadzeniu wciąż były gospodynie (8:7). Potem jednak skuteczne akcje Katarzyny Jaszewskiej dały dwupunktowe prowadzenie łodziankom. Gdy po przebiciu sposobem dolnym Agaty Kucharczyk piłka wpadła w boisko gospodyń, było już 16:12 dla podopiecznych trenera Bartodziejskiego. Gospodynie zaczęły jednak odrabiać straty i widać było, że mają już coraz mniej respektu dla bardziej doświadczonych rywalek. SMS doprowadził już do wyniku 17:19, to jednak tylko zmobilizowało przyjezdne. Dobre ataki Agaty Kucharczyk i Katarzyny Jaszewskiej, a na koniec skuteczna kiwka Aleksandry Filip dały łodziankom wygraną w drugim secie do 19.

Na początku trzeciej partii młodym siatkarkom ze Szczyrku udało się dwukrotnie zablokować Małgorzatę Ślęzak, błąd w ataku popełniła Agnieszka Wołoszyn i gospodynie prowadziły 8:6. Siatkarski SMS-u wyraźnie znalazły sposób na atakującą ŁKS-u, przyjezdne jednak zaczęły dobrze grać blokiem i po kolejnej skutecznej akcji na siatce Klaudii Gajewskiej i Barbary Kubieniec wyszły na prowadzenie 13:12. Trener Wiesław Popik natychmiast przywołał swój zespół do ławki rezerwowych, jednak łodzianki po raz kolejny pokazały swoje doświadczenie. Powoli zwiększały przewagę (18:15). W końcówce ełkaesianki już spokojnie kontrolowały wynik i wygrały do 19, pewnie zgarniając trzy punkty.

SMS PZPS I Szczyrk – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(16:25, 19:25, 19:25)

SMS: Michalak, Murek, Grabka, Świder, Różyńska, Muszyńska, Żurawska (libero) oraz Stysiak, Rasińska, Dąbrowska, Michalewicz i Świder
ŁKS: Filip, Wołoszyn, Ślęzak, Wasiak, Kubieniec, Gajewska, Szyjka (libero) oraz Stroińska, Jaszewska i Kucharczyk