Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker wygrał w Jastrzębiu-Zdroju po tie-breaku

I liga K: Joker wygrał w Jastrzębiu-Zdroju po tie-breaku

Pięciosetowe spotkanie stoczyły ze sobą w sobotnie popołudnie zespoły Jastrzębia Borynii PLKS Pszczyna oraz Jokera Świecie. W meczu beniaminków I ligi kobiet ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały 15:6 w tie-breaku i zgarnęły dwa punkty.

Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęło się od popsutego serwisu Katarzyny Wenerskiej. Od początku seta trwała zacięta walka, ale przy stanie 7:5 w antenkę zaatakowała Hanna Łukasiewicz i przewaga gospodyń wzrosła. Skuteczny atak Agnieszki Mitręgi, a następnie błąd po stronie Jokera Świecie skłonił szkoleniowca przyjezdnych do poproszenia o czas (8:11). Po przerwie jastrzębianki znów odskoczyły rywalkom na kilka punktów, a bezpieczna przewaga spowodowała, że gospodynie nieco się rozluźniły. As serwisowy Patrycji Flakus dał punkt przewagi przyjezdnym (16:15). Wówczas o przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Jarosław Bodys. Punktowe bloki przyjezdnych na Agnieszce Starzyk-Bonach spowodowały, iż wynik wymknął się drużynie z Jastrzębia-Zdroju spod kontroli (17:21). Gospodynie starały się odrobić straty, ale skuteczny atak Eweliny Toborek dał piłkę setową drużynie Jokera Świecie. Seta zakończył błąd po stronie zespołu trenera Jarosława Bodysa (20:25). Kolejna partia rozpoczęła się od prowadzenia drużyny ze Świecia (4:1). As serwisowy Judyty Gawlak i podwójny blok jastrzębianek wyrównał stan seta (4:4). Od tego momentu na parkiecie toczyła się wyrównana gra i żadna z drużyn nie zdołała wypracować większej przewagi punktowej (13:13). Mocny atak po skosie Agnieszki Starzyk-Bonach, a następnie punktowy atak Agnieszki Bodys wyprowadziły gospodynie na trzypunktowe prowadzenie. Zespół ze Świecia bardzo szybko odrobił straty, a tuż po skutecznym ataku z prawego skrzydła wyszedł na prowadzenie (18:17). Trener Jarosław Bodys poprosił o przerwę i już w następnej akcji skutecznie zapunktowała Agnieszka Mitręga i asa serwisowego dołożyła Angelika Wardęga (21:19). Skuteczny atak Patrycji Wyrwy przybliżył przyjezdne do rywalek, jednak już w kolejnej akcji mocnym atakiem popisała się Agnieszka Starzyk-Bonach, co dało piłkę setową gospodyniom. Punktowy blok jastrzębianek rozstrzygnął seta na ich korzyść (25:21).

Set numer trzy rozpoczął się od wyrównanej walki. Dopiero przy stanie 4:4 zespół ze Świecia odskoczył rywalkom na kilka punktów (10:7). Ekipa gości z minuty na minutę powiększała przewagę punktową. Jastrzębianki miały problemy w przyjęciu, nie kończyły ataków, popełniały też proste błędy. Rywalki niemal każdą akcję zamieniały w punkt i choć trener Jarosław Bodys motywował swój zespół do walki, to gospodynie schodziły jako pokonane w trzecim secie (18:25). Porażka w poprzedniej partii wyzwoliła ogromną wolę walki w zespole z Jastrzębia-Zdroju. Błędy rywalek a zarazem dobra gra jastrzębianek pozwoliły im odskoczyć już na początku seta (7:3). Drużyna ze Świecia ambitnie walczyła i niwelowała straty do rywalek (12:14). Po stronie gospodyń ciężar gry na swoje barki wzięła Agnieszka Starzyk-Bonach, której ataki znów dały kilka punktów przewagi (21:17). Po długiej wymianie walkę na siatce wygrała Sylwia Andrysiak i już tylko trzy punkty dzieliły gospodynie od tie-breaka (22:18). Punktowy atak Agnieszki Bodys dał beniaminkowi piłkę setową, którą już w kolejnej akcji wykorzystała Agnieszka Starzyk-Bonach, posyłając asa serwisowego (25:18).

Tie-break rozpoczął się od serii błędów po stronie jastrzębianek. Po kilku akcjach na tablicy wyników widniał rezultat 11:3 dla Jokera. Wyraźnie rozpędzona drużyna ze Świecia punktowała skutecznymi atakami, nie dając równocześnie rywalkom wyprowadzić skutecznej kontry. Zespół trenera Jarosława Bodysa starał się odwrócić losy seta, jednak na to nie pozwoliły im rywalki. W końcówce seta ataki Eweliny Toborek i Marty Ziółkowskiej dały Jokerowi Świecie wygraną za dwa punkty (15:8). – Zagraliśmy dobre zawody, grając rozsądną siatkówkę – podkreślał po meczu trener Jokera Mariusz Bujek, cytowany przez Gazete Pomorską. – Nie wyszedł nam jedynie czwarty set, w którym popełniliśmy zbyt dużo własnych błędów. Świetne zawody rozgrywała nasza rozgrywająca Kasia Wenerska. Jak zawsze liderką zespołu była Hania Łukasiewicz. Pochwalić należy też Monikę Kutyłę, która dała dobre zmiany na ataku, pchając nas do przodu w trzecim secie.

KS Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna – MUKS Joker Mekro Świecie 2:3
(20:25, 25:21, 18:25, 25:18, 8:15)

Jastrzębie Borynia: Bodys, Starzyk-Bonach, Mitręga, Andrysiak, Soja, Gawlak, Nickowska (libero) oraz Wardęga i Jędrysik
Joker: Łukasiewicz, Toborek, Wenerska, Ziółkowska, Flakus, Wyrwa, Walczak (libero) oraz Możdżeń, Przepiórka i Kutyła, Strządała i Wójcik