Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ferdinand Tille: Wszystko idzie w dobrym kierunku

Ferdinand Tille: Wszystko idzie w dobrym kierunku

fot. archiwum

Mecz w Czeskich Budziejowicach był dla PGE Skry powrotem na areny Ligi Mistrzów. Dla niemieckiego libero bełchatowskiej drużyny był on też powrotem do gry - Ferdinand Tille po raz pierwszy zagrał w barwach mistrzów Polski.

Przez pierwszy miesiąc pobytu w Bełchatowie tylko przyglądał się grze swoich nowych kolegów, ale w ostatnich dniach miał zdecydowanie więcej powodów do radości. Ferdinand Tille po wyleczeniu kontuzji zadebiutował w barwach mistrza Polski, a na głównym deptaku Bełchatowa odsłonił tablicę ze swoim nazwiskiem. Tak miasto nagrodziło Niemca za trzecie miejsce w mistrzostwach świata.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo w końcu mogłem zagrać. To bardzo przyjemne uczucie wrócić do gry po kontuzji – mówi z ulgą w głosie Ferdinand Tille po meczu Ligi Mistrzów w Czeskich Budziejowicach. – Zdaję sobie sprawę z tego, że muszę jeszcze wykonać wiele kroków do przodu, aby dojść do optymalnej formy oraz jeszcze lepiej współpracować z drużyną. Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów wygraliśmy i to jest najważniejsze – dodaje.

Niemiecki libero zapewnia, że z jego zdrowiem wszystko jest już w porządku. – Nie czuję już bólu. Myślę, że potrzebuję jeszcze ok dwóch tygodni zajęć, żeby osiągnąć naprawdę wysoki poziom. Wszystko idzie w dobrym kierunku, bo już teraz widzę u siebie progres – przyznaje.Tille będzie musiał ciężko pracować, aby wywalczyć miejsce w pierwszym składzie PGE Skry, tym bardziej, że Kacper Piechocki bardzo szybko wkomponował się w zespół i prezentuje się bardzo dobrze. – To prawda, gra naprawdę dobrą siatkówkę. To młody zawodnik, który wciąż podnosi swoje umiejętności. Gra w takiej drużynie to na pewno duże ciśnienie, ale on radzi sobie bardzo dobrze. Ja jestem tutaj też po to, aby pomagać mu rozwijać się jeszcze szybciej – ocenia swojego kolegę z drużyny.

Niemiecki libero przyznaje, że jest pod wrażeniem swojej drużyny, która w tym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. – PlusLiga jest naprawdę trudna, a mimo to mamy komplet zwycięstw. Zanotowaliśmy bardzo dobry start, ale wciąż musimy mocno trenować, aby trzymać ten wysoki poziom – kończy Ferdinand Tille.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved