Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Chemik zdominował nas w ataku

Agata Sawicka: Chemik zdominował nas w ataku

fot. Łukasz Krzywański

Wicemistrzynie Polski nie były w stanie wygrać seta w środowym, zaległym meczu z Chemikiem Police. - Dziewczyny zdominowały nas w ataku. Moim zdaniem zarówno w przyjęciu, jak i w obronie oba zespoły były na podobnym poziomie - powiedziała libero Impelu.

Impel Wrocław w środę jedynie w trzecim secie zdołał nawiązać wyrównaną walkę z mistrzyniami Polski, co jak na szlagierowo zapowiadający się mecz na pewno jest pewną niespodzianką. – Niestety tak akurat wyszło, przegrałyśmy 0:3. Dziewczyny z Chemika Police zdominowały nas w ataku. Moim zdaniem zarówno w przyjęciu, jak i w obronie oba zespoły były na podobnym poziomie. Tak się czasami zdarza – przyznała po meczu libero wrocławianek, Agata Sawicka. Siatkarka jednak z optymizmem podchodzi do dalszej części sezonu. – Musimy popracować nad naszym atakiem i mniejszą ilością błędów własnych, także nad zagrywką. Myślę jednak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – mówi Sawicka.

Ogromną rolę w środowym meczu odegrała niewątpliwie dobra zagrywka policzanek, która wielokrotnie uniemożliwiła Impelowi Wrocław dobre przyjęcie. – Ciężko mi powiedzieć cokolwiek na ten temat, bo nie widziałam jeszcze statystyk. Cieszę się jednak, że walczyłyśmy. Wykrzesałyśmy z siebie to, na co nas było w środę stać. Wierzę, że każda z nas dała z siebie 100 procent – mówiła libero wicemistrzyń Polski. Należy wspomnieć, że wrocławianki cały czas się zgrywają, jest to zespół, który latem został kompletnie przemeblowany. – To jest początek ligi, także spokojnie. Wiadomo, że każdy zespół ma nowe zawodniczki i potrzeba czasu na to, aby się dotrzeć. Jeszcze jest trochę czasu do play-off – optymistycznie mówi Agata Sawicka.

Przypomnijmy, że Agata Sawicka poprzedni sezon spędziła w Chemiku, przyjeżdżając w barwach innej drużyny została ciepło przyjęta przez sympatyków klubu z zachodniopomorskiego. – Ja tutaj spędziłam tylko rok. Oczywiście bardzo się cieszę, że widziałam kibiców i miasto, dziewczyny, z którymi grałam w poprzednim sezonie. Każda zawodniczka zmienia kluby i do takich rzeczy trzeba przywyknąć – powiedziała siatkarka. Przed nią i jej koleżankami już niebawem kolejne wyzwanie, Liga Mistrzyń i grupa z Volero Zurich, Eczacibasi Stambuł i Omniczką Omsk. – Naszym celem jest walczyć z całych sił. Tak też będziemy robiły, a co z tego będzie, to zobaczymy – odpowiedziała Agata Sawicka zapytana o cele i nastawienie przed tymi rozgrywkami.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved