Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Potrzebna będzie budowa nowej drużyny

Stephane Antiga: Potrzebna będzie budowa nowej drużyny

fot. Łukasz Krzywański

Podczas objazdu po miastach, gdzie rozgrywane były mistrzostwa świata, trener siatkarskiej reprezentacji Polski pojawił się w Bydgoszczy. - Urlopu po turnieju jeszcze nie miałem, a teraz rozpoczęła się PlusLiga - powiedział szkoleniowiec.

Po mistrzostwach świata pojawiło się sporo deklaracji wśród zawodników, którzy rezygnują z gry w kadrze. Wśród nich znaleźli się Michał Winiarski oraz Mariusz Wlazły. Teraz przed selekcjonerem ciężkie pół roku, w trakcie którego szukać będzie nowych twarzy, które będą stanowić o sile odbudowanej drużyny. – Niewątpliwie po mistrzostwach potrzebna będzie budowa w dużej części nowej drużyny – tłumaczy trener. – Na pewno będę rozmawiał za parę miesięcy z zawodnikami, szczególnie z Michałem Winiarskim. Teraz nie jest do tego najlepszy moment. To naturalne, że zawodnicy kończą karierę. Wiem, że są nowi gracze, młodzi, którzy są utalentowani. Będę oglądał PlusLigę. Atakujący, rozgrywający – to dwie bardzo ważne pozycje. Są kluczowe wręcz dla układu gry – dodał szkoleniowiec.

Są już pierwsi kandydaci, którzy dobrze zaprezentowali się już podczas mistrzostw. – Pojawili się już młodzi następcy, jak Mateusz Mika, który tak dobrze zagrał w mistrzostwach. Moją rolą będzie teraz obserwacja graczy w PlusLidze i wskazanie odpowiednich siatkarzy – kontynuuje Antiga.

Poza obserwacją siatkarzy na polskich parkietach szkoleniowiec będzie sprawdzał formę również tych, którzy swoje drogi skierowali do lig zagranicznych. Bacznie obserwowany będzie nieobecny w wrześniowym turnieju Bartosz Kurek.Bartek to znakomity zawodnik. Przed mistrzostwami jednak jego skuteczność w ataku spadła, więc nie mogłem go wziąć na mistrzostwa. I tak jak tylko sportowe powody zdecydowały o tej decyzji, tak samo sportowe powody będą decydować o jego powołaniu. Będę obserwować, jak gra w Lube Bance we Włoszech – dodał Stephane Antiga. Przed trenerem trudne zadanie, bowiem w kolejnym sezonie, poza presją po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, reprezentacja będzie musiała sobie poradzić z bardzo napiętym terminarzem. – Przyszły rok zapowiada się bardzo trudny pod względem logistycznym. Zaplanowanych jest wiele imprez: Puchar Świata, Liga Światowa, mistrzostwa Europy, i jednocześnie rozpocznie się pierwszy etap kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Myślimy także o kolejnych latach. Następne mistrzostwa Europy w 2017 roku odbędą się w naszym kraju ocenił szkoleniowiec.

źródło: Express Bydgoski, sport.pl, sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved