Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rywal wrocławianek w Lidze Mistrzyń wzmacnia się

Rywal wrocławianek w Lidze Mistrzyń wzmacnia się

fot. archiwum

Chociaż sezon ligowy w Europie w pełni, Volero Zurych wciąż informuje o nowych zawodniczkach. I to nie byle jakich! Rywal Impelu Wrocław w Lidze Mistrzyń pozyskał trzy nowe zawodniczki, które z pewnością będą stanowić o sile szwajcarskiej ekipy.

Klub z Zurychu od lat zaliczany jest do „średniaków europejskich” – potrafi pokrzyżować plany, urwać seta, punkt, może mecz, ale do bycia faworytem jeszcze mu trochę brakuje. Działacze szwajcarskiego klubu najwyraźniej w tym roku chcą to zmienić. O rosnących ambicjach odgrywania znaczącej roli także poza granicami kraju świadczy chociażby fakt, że w maju tego roku w Zurychu zorganizowano Klubowe Mistrzostwa Świata.

W elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń siatkarki Volero będą walczyć przeciwko m.in. Impelowi Wrocław. Jeszcze przed sezonem szwajcarską ekipę zasiliły: była zawodniczka Budowlanych Łódź, Ana Grbac (którą, z powodu kontuzji, zastąpi na początku sezonu Courtney Thompson – aktualna mistrzyni świata), jak również jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia, Dobriana Rabadżijewa (była zawodniczka m.in. Galatasaray, Rabity, Perugii czy Conegliano) oraz srebrna medalistka World Grand Prix, Rachel Sanchez.

Chociaż rozgrywki ligowe już wystartowały (w czterech dotychczas rozegranych spotkaniach zawodniczki Volero straciły tylko jednego seta – w meczu inaugurującym rozgrywki, a wygrana w zeszły weekend z VC Kanti Schaffhausen była… 82. z rzędu!), skład drużyny wciąż nie jest zamknięty.W połowie października do ekipy z Zurychu dołączyła gwiazda azerskiej siatkówki, Natalia Mammadova, a teraz na podpisanie kontraktu z drużyną ze stolicy Szwajcarii zdecydowała się Brankica Mihajlović. Obydwie siatkarki sezon rozpoczęły w Omiczce Omsk. Klub jednak nie był w stanie wywiązać się z podpisanych kontraktów, przez co siatkarki zaczęły szukać nowego pracodawcy. Jak przyznał Stav Jacobi, sternik klubu z Zurycha, Mammadova zgodziła się grać za kwotę przeszło 7 razy niższą niż ta, którą miała otrzymywać w Rosji.

Dla Azerki nie jest to pierwszy raz, kiedy związała się z tym szwajcarskim klubem. Wcześniej zawodniczka grała tam w sezonach 2005/2006 oraz 2007/2008. Teraz zdecydowała się na powrót i jak sama zapowiada, w tym klubie chce zakończyć karierę. Nie nastąpi to jednak szybko, bowiem podpisany przed parunastoma dniami kontrakt obejmuje pięć kolejnych sezonów.

To właśnie z ekipą Volero Zurych zmierzy się Impel Wrocław na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzyń. Rywalem obydwu ekip będzie Omiczka, z której do Zurycha trafiły Mammadova i Mihajlović. Patrząc na skład Volero, można śmiało powiedzieć, że o tej ekipie w tegorocznych rozgrywkach jeszcze usłyszymy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved