Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Łasko: Wykonaliśmy dobry krok w tej edycji Ligi Mistrzów

Michał Łasko: Wykonaliśmy dobry krok w tej edycji Ligi Mistrzów

fot. Izabela Kornas

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla poszli w ślady Resovii oraz Skry i zainkasowali trzy punkty w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów. Podopieczni Roberto Piazzy pokonali w trzech setach hiszpański CAI Teruel. - To nie był łatwy mecz - powiedział trener śląskiej ekipy.

Nie zagraliśmy rewelacyjnie, ale lepiej niż w ostatnim meczu ligowym w Olsztynie. Teraz warto się skupić na meczu z mistrzem Bułgarii u siebie i Lokomitowem Nowosybirsk na wyjeździe. Mamy spore szanse na wyjście z grupy, ale dzisiejszy mecz traktujemy tylko jak jedną zwycięską partię w trzysetowym pojedynku – dodał trener zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

Szkoleniowiec drużyny z Hiszpanii Carlos Carreño zauważył, że jego drużyna podjęła walkę z trudnym przeciwnikiem, jakim jest niewątpliwie drużyna Jastrzębskiego Węgla. – Jastrzębski Węgiel to świetny zespół. My daliśmy z siebie maksimum, ale jak widać nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Kiedy rywal zyskiwał dwa-trzy punkty przewagi, nie byliśmy w stanie już go dogonić. Jak wspomniałem, nasz przeciwnik to klasowy zespół, który co tydzień mierzy się w lidze z silnymi drużynami. My na wysokim poziomie gramy tylko w Lidze Mistrzów. Próbowaliśmy powalczyć, ale polegliśmy w konfrontacji z lepszym zespołem – przyznał trener CAI Teruel.

Kapitan drużyny ze Śląska Michał Łasko przyznał, że wynik spotkania może być mylący. – Nie spodziewaliśmy się zwycięstwa w trzech setach na wyjeździe. Szczególnie w pierwszych dwóch partiach nasza drużyna pokazała bardzo dobrą siatkówkę. Wynik 3:0 mógłby sugerować, że było to łatwe spotkanie, ale tak nie było. Wykonaliśmy dobry pierwszy krok w tej edycji Ligi Mistrzów, ale przed nami długa droga – powiedział atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Żałujemy, że mecz zakończył się naszą porażką. O przegranej zadecydowały błędy własne w kluczowych momentach setów. Kiedy grasz z tak dobrą drużyną jak Jastrzębski Węgiel na styku, nie możesz pozwolić sobie na stratę punktów w prosty sposób. A to dzisiaj miało miejsce – powiedział po meczu kapitan CAI Teruel, Victor Viciana Mera.

źródło: cev.lu, inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved