Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Czy szósta kolejka przemebluje tabelę?

I liga K: Czy szósta kolejka przemebluje tabelę?

fot. archiwum

Obecna sytuacja w tabeli I ligi siatkarek jest bardzo ciekawa. W czołówce zestawienia znajduje się sześć zespołów, czyli tak naprawdę połowa występujących w rozgrywkach drużyn. Najbliższa kolejka wszystko jednak zmieni, pytanie: jak bardzo?

Najbliższe spotkania mogą, ale wcale nie muszą wyodrębnić czołówki I ligi siatkarek. Obecnie na czele tabeli znajdują się dwa zespoły, które na koncie mają po 12 punktów. Dzięki lepszemu bilansowi setów lideruje KRS Ekstrim Gorlice, drugi jest natomiast zespół Budowlanych Toruń. Kolejne cztery miejsca to taki sam dorobek punktowy, a po 10 oczek w pięciu kolejkach zdobyły zespoły z Sulechowa, Łodzi, Węgrowa i Pszczyny. Nie dużo gorzej radzi sobie Joker Mekro Świecie (8 punktów). Ta dość napięta sytuacja w tabeli może się niebawem zmienić.

Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie w tej rundzie spotkań będą miały łodzianki, które zmierzą się z czerwoną latarnią ligi – SMS-em Szczyrk. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w swoich czterech do tej pory rozegranych meczach nie wygrały ani razu, ba nie zdołały nawet urwać rywalkom jednego seta. Komplet punktów może pomóc ŁKS-owi w awansie w tabeli. Ułatwić może mu to spotkanie Zawiszy Sulechów z ekipą z Murowanej Gośliny. Goślinianki w ostatnim starciu z tym zespołem – w Pucharze Polski – przegrały 1:3, a KS ma sporą stratę do czołowych drużyn i plasuje się na 10. pozycji. Pojedynek ten zapowiada się ciekawie, a ewentualne zwycięstwo Zawiszy może dać drużynie nawet lidera tabeli. W tym wypadku sulechowska ekipa musi jednak patrzeć też na wyniki innych spotkań, a zespoły Budowlanych Toruń oraz Ekstrimu Gorlice z pewnością nie oddadzą wygranych łatwo.

Trudniejsze zadanie wydaje się, że ma obecny lider z Gorlic, który zagra w Węgrowie. Nike do tej pory nie przegrało we własnej hali nawet jednego seta i z pewnością będzie chciał utrzymać tę serię. Torunianki natomiast będą we własnej hali podejmować Spartę Warszawa – drużynę zajmującą obecnie dziewiąte miejsce. Po nieudanym początku sezonu warszawski zespół zaczyna jednak wchodzić na odpowiednie tory. Spartanki w ostatniej kolejce odniosły pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach, wiec ciekawym jest, czy postawią się silniejszym siatkarkom z Torunia.Ciekawie zapowiada się pojedynek w drugiej części tabeli, w którym radzące sobie trochę poniżej oczekiwań siatkarki Karpat Krosno podejmować będą słabiej spisującą się ekipę Silesii Volley. Drużyna z Mysłowic ma świadomość, że nie najlepiej weszła w sezon, ale zdobyte w tych pierwszych meczach doświadczenie chce przekuwać na wyniki w kolejnych starciach. Silesia chce zarazem dokładać kolejne zdobycze punktowe do skromnego obecnie jednego oczka w tabeli. Zespół z Krosna ma na swoim koncie sześć punktów i wydaje się być faworytem tego pojedynku. Mysłowiczanki z pewnością jednak tanio skóry nie sprzedadzą.

Innym ciekawym meczem w szóstej kolejce będzie rywalizacja sąsiadów w tabeli – KS-u Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna z MUKS-em Jokerem Mekro Świecie. Obie drużyny dzielą dwa punkty, ale trzeba mieć też na uwadze fakt, że zespół ze Świecia ma o jeden pojedynek rozegrany mniej. W ostatnich dwóch spotkaniach Joker kończył walkę w tie-breakach, natomiast KS rozgrywał czterosetowe pojedynki. Drużyna gospodarzy ma świadomość, że punkty zdobyte w tym pojedynku pomogą jej piąć się w górę tabeli, zwłaszcza że jest ona ostatnim z czterech zespołów mającym na koncie 10 oczek, Joker z kolei chce dostać się do czołówki ligi. Bardzo ciekawią rozstrzygnięcia tej najbliższej kolejki, a także wygląd tabeli po jej zakończeniu. Czy sytuacja w niej zmieni się znacznie, przekonamy się po weekendowych zmaganiach.

Zobacz również:
Zestawienie par 6. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved