Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Doha Open: Polacy z awansem do II rundy

Doha Open: Polacy z awansem do II rundy

fot. FIVB

W katarskim Doha odbywa się turniej główny zawodów FIVB Qatar Open. Polska para Maciej Kosiak i Michał Bryl w czwartek zakończyła rozgrywki grupowe, a także rozegrała mecz I rundy. Ostatnia wygrana z Niemcami dała Polakom kolejny awans.

Do Kataru polski duet udał się, by grać od razu w turnieju głównym. Po pierwszym dniu rozgrywek Maciej Kosiak i Michał Bryl mieli zwycięstwo i porażkę na koncie. Czwartkowy pojedynek decydował zatem o ich dalszym awansie. Jak się okazało, tego dnia lepiej dysponowani byli Szwajcarzy, którzy mieli też w tym starciu trochę więcej szczęścia. Kovatsch-Kissling, J. pokonali polski team w trzysetowym pojedynku, wyprzedzając tym samym biało-czerwonych w zestawieniu grupy E. Mimo to polski duet awansował do I rundy zawodów. Z pierwszego miejsca w grupie dalej awansowali natomiast Francuzi Krou/Rowlandson.

Od początku spotkania Kosiakowi i Brylowi nie najlepiej grało się ze szwajcarskimi rywalami. Kovatsch/Kissling, J. dość szybko zaczęli narzucać im swój styl gry i triumfowali w odsłonie premierowej. W kolejnej udało się to polskiej dwójce, która ograniczyła błędy własne i wyrównała stan meczu. W tie-breku wszystko się mogło zdarzyć, ale to Szwajcarzy rozegrali lepiej i rozważniej decydujące akcje i zapisali wygraną na swoim koncie.

Kosiak/Bryl POL [21] – Kovatsch/Kissling, J. SUI [28] 1:2
(15:21, 21:16, 15:17)

W kolejnej fazie zawodów w Doha biało-czerwoni zmierzyli się z parą niemiecką Betzien/Rudolf. Tym razem polski duet Kosiak/Bryl utrzymał równy poziom gry przez cały mecz. Mimo że Niemcy próbowali „ugryźć” naszych reprezentantów, Maciej i Michał umiejętnie odpierali ich ataki. Skuteczna postawa w ataku oraz kilka dobrych zagrywek sprawiły, że cały pojedynek zakończył się w dwóch odsłonach. Kolejne starcie polscy plażowicze rozegrają w piątek, a ich rywalami będzie ponownie para z Niemiec – Holler/Schröder.Betzien/Rudolf GER [32] – Kosiak/Bryl POL [21] 0:2
(18:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved