Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: W zaległym meczu mistrzynie Polski lepsze od Impelu

Orlen Liga: W zaległym meczu mistrzynie Polski lepsze od Impelu

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Orlen Ligi mistrzynie Polski, siatkarki Chemika Police, za trzy punkty pokonały ekipę wrocławskiego Impelu. Po dwóch jednostronnych setach najwięcej emocji było w trzeciej partii, w której Impel kilkakrotnie odrabiał straty.

Od ataku Hany Čutury rozpoczęło się spotkanie dwóch najlepszych drużyn z poprzedniego sezonu. Początkowo stroną przeważającą były podopieczne Tore Aleksandersena, które po błędzie Moniki Ptak przegrywały 5:4. Od tej pory inicjatywa leżała po stronie policzanek, prowadzących po ataku Małgorzaty Glinki-Mogentale 8:7. Po wznowieniu gry wrocławianki najwidoczniej myślami nie były jeszcze na parkiecie, bowiem po asie serwisowym Stefany Veljković przegrywały 7:10. Nie pomogły przerwy na żądanie norweskiego szkoleniowca. Chemik wyraźnie nabierał wiatru w żagle, odskakując najpierw na 13:8, a następnie na 17:9. W polu serwisowym nie do zatrzymania była Glinka-Mogentale, z której zagrywkami nie do końca radziły sobie siatkarki z Dolnego Śląska. Tore Aleksandersen próbował rotować składem, ale zmiany nie przynosiły zamierzonego efektu. Impel stał jak zaczarowany i po chwili przegrywał już 13:21. Wrocławianki w samej końcówce odrobiły jeszcze kilka oczek, jednak ostateczne słowo należało do mistrzyń Polski, które wygrały pierwszego seta 25:17.

Drugi set miał podobny przebieg, z tą jednak różnicą, że stroną przeważającą były policzanki, które po kontrataku Glinki-Mogentale wyszły na 4:1. Impel jeszcze przed przerwą techniczną zdołał odrobić straty, remisując już przy stanie 5:5. Po chwili wrocławianki popełniły dwa proste błędy i Chemik prowadził 8:6. Przyjezdne przeżywały mały kryzys, niemal całkowicie oddając pole rywalkom. Policzanki, grając niemal bezbłędnie, po kontrze Glinki-Mogentale odskoczyły na 13:8 i choć Agnieszka Kąkolewska zmniejszyła straty do stanu 11:14, na kolejnej przerwie technicznej mistrzynie Polski prowadziły 16:12. Zespół gości był jedynie tłem dla pewnie spisujących się policzanek. Po serii błędów Chemik pewnie zmierzał po zwycięstwo w drugiej partii, mając siedem punktów przewagi (20:13). Końcówka seta była walką punkt za punkt, którą miejscowe wygrały efektownym blokiem 25:17.

Tylko w pierwszych akcjach inicjatywa leżała po stronie gości. Chemik wyrównał straty przy stanie 3:3, ale po bloku Ptak na Anie Bjelicy było 5:3 dla ekipy z Wrocławia. Wydawało się, że Dolnoślązaczki nabiorą pewności siebie, jednak krótka przewaga Impelu byłą jedynie wodą na młyn dla policzanek, które po chwili prowadziły 8:7. Podopieczne Tore Aleksandersen zdołały jeszcze wrócić do gry, doprowadzając do wyrównania po asie serwisowym Ptak, a po błędzie Glinki-Mogentale prowadziły 12:11. Wówczas przypomniała o sobie Veljković, po asach serwisowych której było 14:12. Ambitne wrocławianki wciąż nie dawały za wygraną i mimo że przegrywały 16:20, jeszcze raz się podniosły, doprowadzając do wyrównania. Bardzo dobrze radziła sobie Čutura, która była liderem nie tylko w ataku, ale i w polu serwisowym. Od stanu 21:21 oba zespoły szły punkt za punkt. Kiedy wrocławianki przekroczyły linię trzeciego metra, Chemik miał pierwszą piłkę meczową. Wygrał po błędzie rozgrywającej Impelu, Denise Hanke 25:23.

MVP meczu: Małgorzata Glinka-Mogentale

KPS Chemik Police – Impel Wrocław 3:0
(25:17, 25:17, 25:23)

Chemik: Werblińska (6), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (12), Bjelica (10), Veljković (8), Ognjenović (4), Zenik (libero) oraz Jagieło (1)
Impel: Ptak (6), Kąkolewska (7), Cutura (10), Hanke (4), Topic (9), Kaczor (4), Sawicka (libero) oraz Mroczkowska (2)