Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Trojan: Każdy mecz jest do wygrania

Aleksandra Trojan: Każdy mecz jest do wygrania

- Styl, jaki zaprezentowaliśmy w trzecim secie, był bardzo zły. Nie możemy sobie pozwolić na fatalne podejście do gry przy wysokim prowadzeniu - mówił po meczu z Legionovią trener Leszek Rus. - Nie czuję się liderką - twierdzi Aleksandra Trojan, MVP spotkania.

Cieszą mnie zdobyte trzy punkty. Gratuluję mojej drużynie zwycięstwa, jednak styl, jaki zaprezentowaliśmy w trzecim secie, był bardzo zły. Nie możemy sobie pozwolić na fatalne podejście do gry przy wysokim prowadzeniu. Jestem przez to naprawdę zdenerwowany – powiedział po spotkaniu Leszek Rus. Szkoleniowiec przyznał, że sędziowie słusznie skierowali w jego stronę upomnienie. – Upomniany zostałem za rzucenie "łaciną". Było to spowodowane tym, że wiem, jak moje zawodniczki grają na treningach, a na boisku pokazały zupełnie co innego. Jestem zły – dodał trener BKS-u.

W pierwszym secie Legionovia trochę nas uśpiła. Zagraliśmy dobrze zagrywką i blokiem, byliśmy konsekwentni. Uzyskaliśmy sporą przewagę, a końcówka była nerwowa i zakończyła się wynikiem 25:21. Takie sytuacje nie mogą się zdarzać. Tutaj jest spore niedociągnięcie – ocenił trener BKS-u. – Dobrze zagraliśmy blokiem. W tym elemencie wygraliśmy z przyjezdnymi 17:5, z czego aż 8 punktów zdobyła Aleksandra Trojan, która po raz drugi z rzędu otrzymała statuetkę MVP. Przy dobrym przyjęciu pojawiały się jednak błędy, które nie mają prawa się pojawiać.

Wygrałyśmy 3:1 i cieszymy się bardzo z trzech punktów, chociaż ta gra, szczególnie w trzecim secie, nie była na naszym poziomie. Dlatego był taki, a nie inny wynik – mówiła po meczu zadowolona Aleksandra Trojan. MVP spotkania przyznała jednak, że nagroda indywidualna nie oznacza, że jest liderką. – Nie czuję się liderką zespołu. Wciąż się uczę, fajnie, że moja praca została zauważona, ale przede mną jeszcze sporo nauki i dużo do poprawy. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej – przyznała środkowa bialskiego zespołu.

Teraz przed BKS-em trzy trudne spotkania z zespołami z czołówki Orlen Ligi. – Każdy mecz jest do wygrania, przygotowujemy się na ciężki bój, ale mam nadzieję, że w każdym z tych spotkań zdobędziemy trzy punkty – zapewnia Aleksandra Trojan.

źródło: bks.bielsko.pl, bksbielsko.pl, inf. własna