Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dmitrij Skorij dołączył do ekipy Ślepska Suwałki

Dmitrij Skorij dołączył do ekipy Ślepska Suwałki

fot. archiwum

Od poniedziałku z siatkarzami Ślepska Suwałki trenuje 36-letni Rosjanin Dima Skorij, przyjmujący, który grał w suwalskim zespole w ubiegłym sezonie.- - Mam pomóc trenerom i chłopakom swoim doświadczeniem - mówi zawodnik.

Mam pomóc trenerom i chłopakom swoim doświadczeniem, wprowadzić spokój i pewność siebie, bo zespół nie jest gorszy od rywali z ligi, ale musi w to uwierzyć – mówi Skorij. – Poza tym nie ukrywam, że nie zamierzam jeszcze kończyć kariery, chcę jeszcze trochę pograć. Brakowało mi intensywnych treningów. W Gdańsku trenowałem z Młodą Ligą, ale to nie było to, co w I-ligowym zespole seniorów Ślepska. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże Ślepskowi w osiąganiu wyników na jakie stać tę drużynę. Wierzę, że przełamanie nastąpi już w najbliższym meczu we Wrześni – dodaje.

Z poprzedniego sezonu Skorij zna ponad połowę drużyny. Z nowymi siatkarzami szybko nawiązał kontakt. – Widać, że szczególnie młodzi zawodnicy patrzyli na Dimę z pewnym dystansem, ale te lody zostały szybko przełamane – o pierwszym treniengu z Dimą mówi Piotr Poskrobko, I trener Ślepska. – Na pewno jego uwagi będą cenne dla zawodników, ale też i dla nas, trenerów. Tym bardziej, że Dima będzie obserwował drużynę od środka, z boiska, a ten obraz często różni się od tego jaki ma trener za liną boczną – przyznał szkoleniowiec.

Nie ulega wątpliwości, że w trudnych momentach grze Ślepska brakowało spokoju, pewności siebie jaką daje boiskowe doświadczenie, a to Skorij ma duże. Zanim trafił do Ślepska, grał w takich klubach, jak: Lokomotiv Biełgorod, Gazprom Surgut, Halkbank Ankra (Turcja), Trefl Gdańsk, Gazprom Stawropol, Automobilist St. Petersburg, Dimano Jantar Kaliningrad. 

 

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved