Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Parana: Dwie kanadyjskie pary na podium

WT Parana: Dwie kanadyjskie pary na podium

Kanadyjczycy Josh Binstock i Sam Schachter wygrali turniej WT w argentyńskiej Paranie. W finale pokonali w dwóch setach chilijską parę Esteban Grimalt/Marco Grimalt. Na najniższym stopniu podium stanęli również Kanadyjczycy - Chaim Schalk i Ben Saxton.

Pod nieobecność najlepszych męskich par siatkówki plażowej turniej w argentyńskiej Paranie został zdominowany przez Kanadyjczyków. Dwie pary z tego kraju awansowały do półfinałów. W pierwszym z nich Josh Binstock i Sam Schachter z niemiecką parą Sebastian Fuchs/Thomas Kaczmarek. Pierwszy set padł łupem Niemców, którzy wysoko wygrali do 14. W drugiej partii mecz odwrócił się o 180 stopni – to Kanadyjczycy przejęli inicjatywę i pokonali rywali również do 14. Oszołomieni Niemcy fatalnie rozpoczęli tie-breaka, przegrywali już 1:5, 4:12 i dopiero wtedy zaczęli odrabiać straty. Przewaga rywali była już zbyt duża – Binstock i Schachter wygrali pewnie do 9 i awansowali do finału.

W drugim meczu półfinałowym pomiędzy kanadyjską parą Schalk/Saxton a kuzynami z Chile – Estebanem i Marco Grimalt pierwszy set miał niezwykle zacięty przebieg. Ostatecznie padł on łupem Kanadyjczyków, którzy wygrali 26:24. W secie drugim końcówka była jeszcze bardziej dramatyczna. Tym razem 30:28 triumfowali Chilijczycy i o awansie do finału miał zadecydować tie-break. W nim Esteban i Marco Grimalt wygrali pewnie 15:9.

W meczu o brązowy medal Sebastian Fuchs i Thomas Kaczmarek niemal nie istnieli. Przegrali w nieco ponad pół godziny w setach do 15 i 10 i Kanadyjczycy Chaim Schalk i Ben Saxton mogli stanąć na najniższym stopniu podium. Równie jednostronny przebieg miał pojedynek finałowy. Tu również Kanadyjczycy zdominowali spotkanie, pokonując w pierwszym secie chijską parę 21:14. W drugim secie ich przewaga była jeszcze większa i para Josh Binstock/Sam Schachter sięgnęła po złote medale. – To drugi złoty medal w historii kanadyjskiej siatkówki, nigdy nie zapomnimy tego, co się tu wydarzyło – mówił po spotkaniu Sam Schachter. Jesteśmy dumni, zwłaszcza że od zdobycia tego pierwszego przez olimpijczyków Hesse i Childsa minęło już 18 lat – dodał.