Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skra i Resovia chcą zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

Skra i Resovia chcą zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

fot. archiwum

Jak informuje Przegląd Sportowy, PGE Skra Bełchatów dostała wstępną propozycję zorganizowania turnieju finałowego tegorocznej Ligi Mistrzów. O organizację turnieju ubiega się także Resovia. Czyżby więc szykowała się polska batalia o Final Four?

Temat pojawił się w spontanicznej rozmowie z jednym z prominentnych działaczy CEV, który podczas mistrzostw świata sondował możliwość, by Final Four po raz czwarty trafił do Łodzi. Gdyby tak się stało, bełchatowianie nie musieliby brać udziału w dwóch rundach play-off. – Wiem, że niektórzy powiedzą, że znowu szukamy drogi na skróty, ale nie mam zamiaru tego słuchać. Przecież w poprzednich edycjach turnieje finałowe organizowali Halkbank Ankara, Lokomotiw Nowosybirsk i Trentino Volley. Skoro tak potężne ekipy korzystały z tej możliwości, to i my się nie zawahamy – mówi prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

O organizacji turnieju finałowego marzą jednak także działacze Asseco Resovii. Czyżby więc szykowała się polska batalia o Final Four? – Już w poprzednim sezonie próbowaliśmy, jednak przegraliśmy walkę o organizację z Ankarą. Czemu mamy nie spróbować ponownie? – pyta prezes Asseco Resovii Marek Panek.

Pierwszym warunkiem, by móc ubiegać się o organizację turnieju finałowego, jest awans z grupy. Z tym nie powinno być jednak problemu. – Jeśli dostaniemy wsparcie od miasta, będziemy się starać o Final Four. Nie dlatego, że nie wierzymy w awans naszych siatkarzy. To byłaby nagroda dla naszych kibiców. Taki turniej to też ogromna promocja dla miasta. Organizacyjnie na pewno byśmy podołali – mówi wiceprezes Resovii Bartosz Górski. Rzeszowianie wykluczają jednak zorganizowanie turnieju poza Rzeszowem. – Nie moglibyśmy tego zrobić naszym kibicom – mówi Górski.Tymczasem pojemność hali może okazać się kluczowa przy wyborze gospodarza. Z informacji PS wynika, że poza dwoma polskimi zespołami chętni do organizacji są także Niemcy, a spotkania mogłyby się odbywać w nowoczesnych obiektach w Berlinie. Wydaje się jednak, że w tej chwili najmocniejsze karty ma PGE Skra, która jako jedyna ma doświadczenie w organizowaniu takich imprez. Turnieje w Łodzi są stawiane za wzór, a Atlas Arena na pewno wypełni się kibicami, czego nie można być pewnym w przypadku przyznania Final Four Niemcom.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved