Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paweł Abramow zakończył siatkarską karierę

Paweł Abramow zakończył siatkarską karierę

fot. archiwum

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2004 roku Paweł Abramow po cichu i niespodziewanie zakończył swoją karierę. Były już gracz Guberni Niżnyj Nowgorod i Jastrzębskiego Węgla 35-letni siatkarz miał na swoim koncie wiele medali.

Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w moskiewskim klubie MFSGO, potem grał m.in. w Iskrze Odincowo, Dynamie Moskwa, w sezonie 2009/2010 razem z Jastrzębskim Węglem zdobył Puchar Polski oraz srebrny medal. Paweł Abramow ma na swoim koncie trzecie miejsce zdobyte w Lidze Mistrzów z Iskrą Odincowo. Z tym też klubem wywalczył dwukrotnie wicemistrzostwo Rosji. W 2013 roku siatkarz grający na pozycji przyjmującego wywalczył srebrny medal z Uralem Ufa. Razem z tym zespołem w sezonie 2012/2013 zdobył drugie miejsce w Pucharze Challenge. Ponadto trzykrotnie zajmował trzecie miejsce razem z Iskrą Odincowo w mistrzostwach Rosji. Wspólnie z reprezentacją Rosji zdobył złoty, srebrny i dwukrotnie brązowy medal w Lidze Światowej, ponadto dwa razy był wicemistrzem Europy oraz dwa razy stawał na najniższym stopniu podium podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Paweł Abramow oprócz medali ma na swoim koncie nagrody indywidualne m.in. tytuł najlepszego przyjmującego i najlepszego atakującego Ligi Światowej w 2002 roku. W finałowym turnieju Pucharu Polski przypadł mu tytuł MVP oraz najlepiej atakującego zawodnika.

Oficjalnym powodem zakończenia kariery było prowadzenie własnej firmy, która zajmuje się produkcją żywności ekologicznej. Zawodnik bardzo zaangażował się w przedsięwzięcie i w lipcu tego roku wiadomym było, że nie będzie już kontynuował siatkarskiej kariery. – Obecnie robię to, co lubię robić, przynosi mi to zajęcie przyjemność i satysfakcję. Wprawdzie jest to trochę inny plan na życie, że tak powiem. Jednak ta decyzja była dość łatwa, gdy zobaczyłem dynamikę rozwoju firmy i wszystkie możliwości, które otworzyły się po części dlatego, że mocno zaangażowałem się w działalność przedsiębiorstwa. Zdałem sobie sprawę, że lepiej dla mnie będzie poświęcić się nowemu zadaniu i nadszedł czas, aby zakończyć swoją przygodę ze sportem – powiedział o swojej nowej roli Paweł Abramow.

 źródło: sovsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved