Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mari Steinbrecher zagra w kadrze Niemiec?

Mari Steinbrecher zagra w kadrze Niemiec?

fot. melhordovolei.com.br

Temat gry przyjmującej Mari Steinbrecher w kadrze Niemiec wydaje się nie mieć końca. Odkąd Brazylijka zakończyła przygodę z Canarinhes, co chwilę jest kuszona przez naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem Mari miałaby być częścią projektu Rio 2016.

Sprawę „Marianne Steinbrecher w reprezentacji Niemiec" można już z pełnym przekonaniem nazwać operą mydlaną. Temat gry Brazylijki w kadrze naszych zachodnich sąsiadów powraca jak bumerang średnio co kilka miesięcy, a po raz pierwszy pojawił się po igrzyskach olimpijskich w 2012 roku. Przyjmująca z Kraju Kawy ma niemieckie korzenie i podwójny paszport – brazylijski i niemiecki, co powoduje, iż te domysły i plotki mają solidną podstawę. Dodatkowo siatkarka od 3 lat jest konsekwentnie pomijana przez Ze Roberto przy wysyłaniu powołań do zespołu narodowego, co pozwala jej spełnić drugie kryterium – dwuletnią pauzę od występów w kadrze poprzedniego kraju. – Mam niemieckie obywatelstwo i odnawianą co jakiś czas propozycję dołączenia do kadry Niemiec na bieżący cykl olimpijski. Co prawda nie będę już mogła spędzić z zespołem całego cyklu przygotowań do tej imprezy, jednak jeśli ta ekipa zakwalifikuje się do Rio i trener będzie chciał mnie w składzie, to zagram w tych barwach – przyznała Mari Steinbrecher.

Według samej zawodniczki względy sportowe nie powinny być przeszkodą. Mająca 31 lat skrzydłowa grała w wielu klubach w Brazylii i Europie, a przed sezonem 2014/2015 dołączyła do jednego z najmocniejszych klubów w Kraju Kawy, Molico/Nestle Osasco. Problemem będzie brak jakiegokolwiek przywiązania do Niemiec. – Nie mam żadnego związku z Niemcami oprócz niemieckich korzeni. Nigdy tam nie mieszkałam, nie znam języka, a jedyne co kocham to niemieckie samochody. Nie darzę tego kraju taką miłością, jak Brazylię. Biorę pod uwagę możliwość gry w reprezentacji Niemiec tylko i wyłącznie dlatego, że mogą to być moje ostatnie igrzyska w karierze – szczerze przyznała mierząca 189 centymetrów wzrostu siatkarka.

W swojej niezwykle bogatej karierze Mari Steinbrecher zdobyła z kanarkowymi cztery złote medale World Grand Prix (2004, 2006, 2008, 2009), dwa srebrne (2010, 2011), srebro mistrzostw świata 2006 oraz najważniejszy krążek w karierze – olimpijskie złoto z Pekinu (2008). Przed igrzyskami w Londynie Ze Roberto zdecydował się skreślić Mari z listy zawodniczek na tę imprezę i od tej pory przyjmująca nie dostała już swojej szansy w żółto-zielonych barwach. – Nie chcę wracać do reprezentacji Brazylii. Z drugiej strony Ze Roberto nie potrzebuje mnie w swoim zespole – krótko zakończyła Brazylijka.Czy tym razem niemiecka federacja dopnie swego i skaperuje do swojego zespołu jedną z najlepszych siatkarek kadry Brazylii w ostatnim dziesięcioleciu?

źródło: falandodevolei.com.br, inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved