Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Kolejne trzy punkty Halkbanku

Liga turecka: Kolejne trzy punkty Halkbanku

fot. archiwum

Kolejne zwycięstwo zapisał na swoim koncie Halkbank Ankara. Drużyna Michała Kubiaka i Marcina Możdżonka tym razem, po trzysetowym pojedynku, pozostawiła w pokonanym polu Galatasaray. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Ekipa reprezentantów Polski Marcina Możdżonka i Michała Kubiaka w meczu 3. kolejki mierzyła się z Galatasaray. W Stambule na boisku pojawił się jednak tylko reprezentacyjny przyjmujący. Były zawodnik ekipy z Jastrzębia-Zdroju rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce.

Pierwsze skrzypce w ataku grali tym razem Juantorena i Sokołow, wspierani przez Emre Batura. Dzięki ich znakomitej grze w ataku Halkbank szybko odrobił straty z początku partii, wychodząc na prowadzenie (7:6). Rywale starali się jednak dotrzymać im kroku i dzięki atakom Czecha Kamila Baranka wciąż utrzymywali kontakt punktowy. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Halkbanku, a dokładnie do Michała Kubiaka, który skutecznym blokiem zakończył seta (25:22).

W drugiej odsłonie zawodnicy Galatasaray także szybko wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do połowy partii (16:8). Tuż po drugiej przerwie technicznej w polu serwisowym pojawił się Kubiak, który raz bezpośrednio zapunktował, a trzykrotnie swoją zagrywką sprawił przeciwnikom tyle problemów, że jego koledzy z drużyny nie mieli najmniejszych problemów z zablokowaniem (16:13). Ten moment okazał się być przełomowym dla partii. Zawodnicy Halkbanku poprawili skuteczność w ataku, dzięki czemu systematycznie zmniejszali straty. Gdy po ataku Baranka Galatasaray miało pierwszą piłkę setową przy stanie 24:20, wydawało się, że losy seta są już jednak przesądzone. Tymczasem koledzy Kubiaka wrzucili „piąty bieg” i po błędzie Rejleka to oni mieli pierwszą piłkę setową (25:24). Nie wykorzystali jej jednak i rozpoczęła się walka punkt za punkt. Ostatecznie górą w niej byli siatkarze trenera Bernardiego, którzy zwyciężyli 39:37.Kolejna partia również dostarczyła wielu emocji. Ekipy od samego początku, niemal do końca odsłony walczyły punkt za punkt. Nawet jeśli którejś z nich udało się zdobyć dwa punkty z rzędu, chwilę później przeciwnik odpowiadał tym samym i w partii powracał status quo. Przełamanie nastąpiło dopiero w ostatnich akcjach partii, a sygnał do tego dał Kubiak, po ataku którego na tablicy widniał wynik 22:22. Chwilę później dwoma blokami popisał się Tekeli, a Juantorena zakończył atak. Tym samym Halkbank wygrał 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Michał Kubiak znalazł się w wyjściowej szóstce swojej drużyny. Reprezentant Polski w tym spotkaniu przede wszystkim odpowiedzialny był za przyjęcie zagrywki. Rywale serwowali w jego stronę 30 razy, niemal dwukrotnie częściej niż w kierunku Juantoreny. Polak wywiązał się jednak ze swojego zadania znakomicie, notując aż 70% skuteczności (w tym 27% przyjęcia idealnego). Kubiak zakończył spotkanie z dorobkiem 10 punktów. Po jednym zdobył blokiem i zagrywką, natomiast 8 atakiem (przy 40% skuteczności).

Halkbank Ankara – Galatasaray Stambuł 3:0
(25:22, 39:37, 25:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved