Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Siatkówka wymaga cierpliwości

Andrzej Kubacki: Siatkówka wymaga cierpliwości

fot. archiwum

- Mimo że siatkówka jest prostą grą, bo wystarczy przyjąć, wystawić i zaatakować, to wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Wszystkie elementy układanki muszą się zazębiać, a na to potrzeba czasu - mówi trener AGH AZS Kraków, Andrzej Kubacki.

W ostatniej kolejce siatkarze AGH AZS Kraków wywieźli dwa oczka z Zawiercia po ograniu 3:2 Warty, choć początkowo niewiele na to wskazywało, bowiem gospodarze prowadzili 2:1, wygrywając drugiego i trzeciego seta bardzo wyraźnie. – Siatkówka ma to do siebie, że losy spotkania potrafią się odwracać. My na razie nie patrzymy na punkty. Próbujemy uporządkować swoją grę, abyśmy grali równo, a nie falami. Koncentrujemy się na poszczególnych akcjach, a zdobywane punkty są konsekwencją naszej pracy – powiedział szkoleniowiec akademików, Andrzej Kubacki.

Na razie dorobek punktowy krakowskiego zespołu nie zachwyca. Zdobył on w sześciu pojedynkach tylko siedem punktów, ale akademicy wierzą, że z biegiem czasu ich forma będzie rosła, co przełoży się na osiągane przez nich wyniki. – Mamy przed sobą do zrealizowania pewien cel, którym jest utrzymanie się w lidze. Jednak trzeba pamiętać, że w dalszym ciągu niektórzy chłopacy nie rozpoczęli jeszcze treningów. Mam tutaj na myśli Łabę i Halabę, także cały czas walczymy z różnymi przeciwnościami losu. Punkty będą nam potrzebne, ale liga jest długa, więc mam nadzieję, że jeszcze zdążymy je zdobyć – zadeklarował trener. Jednocześnie zaprognozował, że wszystkich zawodników do dyspozycji powinien mieć w styczniu. – Łaba treningi powinien rozpocząć na początku grudnia, a Halaba nieco wcześniej, od połowy stycznia mój zespół, o ile nie przydarzy się nic nieprzewidywalnego, powinien być w optymalnym składzie – dodał.

Przed sezonem krakowską drużynę zasiliło kilku nowych zawodników, więc potrzebuje ona jeszcze trochę czasu na zbudowanie odpowiedniego poziomu gry. Na razie jej forma faluje, a udane akcje przeplatane są sporą ilością błędów własnych. – Siatkówka jest dyscypliną, która wymaga cierpliwości. To nie jest tylko nasz problem. Inne zespoły borykają się z takimi samymi kłopotami. Wyniki na razie są nieprzewidywalne. Moim zdaniem poziom ligi ukształtuje się w styczniu, kiedy wszystkie zespoły przepracują już pewien okres i będą po kilku rozegranych kolejkach – powiedział Kubacki. – Mimo że siatkówka jest prostą grą, bo wystarczy przyjąć, wystawić i zaatakować, to wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Wszystkie elementy układanki muszą się zazębiać, a na to potrzeba czasu. Ostatnio na treningi w ogóle go nie mieliśmy. Graliśmy w środy i soboty, a przecież w naszym zespole grają studenci AGH, którzy dodatkowo mają obowiązki na uczelni. Jest to ogromne obciążenie dla ich organizmów, bo nie studiują oni w systemie wirtualnym, tylko rano mają zajęcia, a popołudniami treningi. Chwała im za to, że potrafią to wszystko pogodzić – dodał.W siódmej kolejce AGH przed własną publicznością podejmie Victorię PWSZ Wałbrzych. Nie będzie faworytem tego spotkania, ale trener Kubacki liczy, że przy stabilnej grze jego podopiecznych będą oni mogli osiągać korzystne wyniki nawet z rywalami z czołówki. – Na razie analizujemy przede wszystkim swoją grę, bo to jest dla nas najważniejsze. Jeżeli będziemy grali równo, to będziemy mogli podjąć rękawicę i powalczyć z każdym zespołem. O przeciwnikach będziemy rozmawiać, jak my osiągniemy określony poziom gry – zakończył szkoleniowiec ekipy z Małopolski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved