Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: 6. kolejka udana dla gospodarzy

Rybnicka ALPS: 6. kolejka udana dla gospodarzy

W szóstej rundzie spotkań Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Leon Internet gospodarze na ogół nie byli gościnni i wygrywali swoje spotkania. Tylko cztery z szesnastu spotkań zakończyły się zwycięstwami gości. W I lidze niezmiennie na czele Artus Żory.

Dwa z trzech zespołów liderującej trójki I ligi – Artus Żory i Jedynka Jankowice II po raz kolejny wygrały swoje spotkania za trzy oczka. Ekipa z Żor tym razem udowodniła swoje mistrzowskie aspiracje, wygrywając 3:0 z Leon Internet Rybnik, natomiast gracze z Jankowic we własnej hali rozbili beniaminka Top Ten Rybnik. Trzecia z ekip ze ścisłej czołówki, Dwójka Świerklany Projtrans, niespodziewanie straciła punkt w Raciborzu, a mogła wracać do domu bez żadnego oczka. Siatkarze Proxeo Racibórz prowadzili bowiem 2:1 i po ciężkim boju przegrali 23:25 i w tie-breaku 10:15. Dobry czas notują także zawodnicy z Katowic, którzy tym razem bez straty seta wygrali z No Pain Żory i wdrapali się na czwartą pozycję w tabeli. Kolejnej porażki doznali siatkarze z Lubomii, którzy musieli uznać wyższość zespołu z rybnickich Piasków, a niezwykle ważne trzy punkty z Pszowa wywiózł Mokate Salvequick TKKF Pawłowice.

Prestige Jaruga Rybnik Piaski – Silesia Lubomia 3:1

W grupie A II ligi najważniejszym wydarzeniem był pierwszy stracony set zespołu Jedynki Jankowice III. Liderzy grupy zmierzyli się w wyjazdowym meczu z zajmującym 9. miejsce Rafexem Volley Kuźnia Raciborska i już w pierwszym secie wygranym 26:24 wiedzieli, że nie będzie to łatwe spotkanie. Drugą partię wygrali gospodarze, ale następne dwie padły już łupem Jedynki, która z kompletem punktów przewodzi w tabeli. Pierwsze zwycięstwo za trzy punkty w tym sezonie odnieśli gracze TKKF-u Szczygłowice, którzy w obfitującym w błędy meczu pokonali Strzelca Gorzyczki. Najbardziej zacięty pojedynek rozegrał się w Świerklanach, gdzie miejscowy Nord RO-JO Team wygrał z Euroskokiem Ziemi Rybnickiej dopiero po tie-breaku. Bez większych problemów swoje spotkanie wygrali także gracze BFK Michel, którzy w trzech krótkich setach ograli Fundację Elektrowni Rybnik.

Wyniki spotkań 6. kolejki w grupie A II ligi:

TKKF Szczygłowice – Strzelec Gorzyczki 3:0
Nord Świerklany RO-JO Team – TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3:2
BFK Michel – Fundacja Elektrowni Rybnik 3:0
Rafex Volley Kuźnia Raciborska – Jedynka Jankowice III 1:3

W grupie B dwa spotkania w tej kolejce rozegrały ekipy GAF-u Gliwice i Jedynki Jankowice I. W obu przypadkach zespoły grały ze zmiennym szczęściem, notując po jednej wygranej i jednej porażce. Lepiej zaprezentowali się jednak siatkarze z Gliwic, którzy wygrali jeden pojedynek za 3 oczka, a drugi przegrali dopiero w tie-breaku. W derbach Rybnika pomiędzy MARATEM a AZS-em Morgan lepsi okazali się ci pierwsi, którzy wygrali po dosyć zaciętym pojedynku 3:0. Punktów na koncie wciąż nie ma Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach, który po raz kolejny nie wykorzystał atutu własnej hali i uległ 0:3 Edytorowi Suszec. Niepokonany do tej pory OKIS Gaszowice także w tej kolejce nie znalazł pogromcy. Z przegraną pogodzić się musieli siatkarze Beer Team, którym w Gaszowicach nie udało się ugrać nawet jednej odsłony.