Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Wicemistrz Austrii na fali, wraca na zwycięską drogę

Raport z Austrii: Wicemistrz Austrii na fali, wraca na zwycięską drogę

fot. archiwum

Zespół Stanisława Wawrzyńczyka i Sławomira Zemlika, austriacka Posojilnica Aich/Dob, zrehabilitował się za ostatnią porażkę, wygrywając bez straty seta. Potknięcie zaliczyła natomiast inna „polska" ekipa - SG Waldviertel duetu Gajdek/Peciakowski.

Po przegranej z mistrzem kraju siatkarze srebrnego medalisty ubiegłego sezonu mieli coś do udowodnienia. Tym razem od pierwszej akcji okazję do zaprezentowania się otrzymał Stanisław Wawrzyńczyk. Polak był też najpewniejszym punktem swojego zespołu, kończąc mecz przy 50-procentowej efektywności na siatce, z dorobkiem 15 oczek, z czego 3 punkty to efekt czujności w bloku, a 4 – asów serwisowych. Nieco mniej okazji do gry miał Sławomir Zemlik, który na boisku pojawił się w drugim secie. Rozgrywając w pełnym wymiarze tylko trzecią partię, młody zawodnik zakończył mecz z wynikiem 4 zdobytych punktów. Podopieczni Bogdana Kotnika nie pozostawili złudzeń rywalom, już pierwsza partia była wyraźnym sygnałem dla zawodników Amstetten. Obok dominacji na siatce, w tej części meczu widoczne były problemy gości z przyjęciem, spory w tym udział znakomicie dysponowanych siatkarzy Aich/Dob. Najwięcej problemów rywalom sprawiał Stanisław Wawrzyńczyk. Swój zespół do walki próbował porwać jeszcze Matej Hukel, jednak wszelkie zapędy przyjezdnych tłumili gospodarze. Wygrany do 12 pierwszy set był wyjątkowo jednostronny, podobnie wyglądała odsłona kolejna. Nic więc nie wskazywało tego, co miało się wydarzyć w partii trzeciej. Zespół Martina Kopa wrócił do gry w imponującym stylu, dotrzymując kroku wyżej notowanym rywalom (8:7, 15:16, 21:20). W kluczowym momencie więcej skuteczności zachowali gospodarze, po grze na styku wygrywając 27:25 i w całym meczu 3:0.

Posojilnica Aich/Dob – SG VCA Amstetten NÖ 3:0
(25:12, 25:15, 27:25)

Składy zespołów:
Posojilnica Aich/Dob: Hruska (8), Wawrzyńczyk (15), Satler (1), Grut (6), Koncilja (10), Nash (3), Kovacić (libero) oraz Zemlik (4) i Palgut (3)
SG Amstetten: Csoma (7), Trothann (8), Żivanović (4), Ichovski (2), Hrusik (3), Hukel (11), Kreuziger (libero) oraz Kriener, Zipper i Jurkovics M.
 

Trzy sety rozstrzygnęły też kolejny mecz z polskim akcentem. Dość niespodziewanie siatkarze SG Walviertel z Grazu wracali na tarczy. Przerwa, jaką podopieczni trenera Nurko Causevicia mieli w 3. kolejce, wyraźnie im nie pomogła. Najlepiej dysponowanym zawodnikiem tego dnia po stronie gości był Nicholas West (8 punktów i 56% skuteczności w ataku). Lider Waldviertel pojawił się na boisku jednak dość późno, bo w drugiej partii, i osamotniony w ataku nie był w stanie odwrócić losów spotkania. Ponad średnią zespołową prezentował się także Bartłomiej Gajdek, Polak utrzymał poziom efektywności na siatce przy średniej ok. 43%. Siatkarze z Grazu mogli jednak liczyć na duet Wimmer/Mozer, zdobywców odpowiednio 15 i 16 oczek w spotkaniu. Gospodarze w każdej z rozgrywanych partii zdominowali przeciwników w ataku. Jedynie w drugim secie przyjezdni stanowili realne zagrożenie dla przeciwników, prowadząc w końcówce punkt za punkt. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili jednak podopieczni Claudio Carlettiego. Kolejny zryw zespołu Polaków miał miejsce w odsłonie kolejnej, jednak nawet znakomita dyspozycja w bloku (6 punktów zdobytych tylko w tym secie), nie zdołała powstrzymać rozpędzonych rywali, którzy wygrali 25:20, zapisując na swoim koncie komplet oczek.

UVC Holding Graz – SG Waldviertel 3:0
(25:17, 25:17, 25:18)

Składy zespołów:
UVC Holding Graz: Steidl (5), Ertl, Menner (5), Wimmer (15), Swoboda (1), Mozer (16), Blaha (libero) oraz Steiner (2)
SG Waldviertel: Isek (4), Kellum (3), Gajdek (7), Boff (8), Peciakowski, Filo (1), Maurer (libero) oraz Calabek (5) i West (8)


 

Trudny start w swoim meczu 4. kolejki mieli obrońcy tytułu, przegrywając z Hartbergiem pierwszą odsłonę spotkania. Głównym problemem podopiecznych Stefana Chrtianskiego w tej części meczu był brak skuteczności w pierwszej akcji. Ekipa mistrza Austrii szybko jednak wróciła na właściwe tory, nie zawodził Lorenz Koraimann, na siatce intencje przeciwników bezbłędnie odczytywał Andrew Hein (6 punktów zdobytych blokiem). Wraz z rozwojem meczu coraz lepiej prezentowali się goście, czego zwieńczeniem była wygrana do 13 w ostatnim secie.

Cenne punkty zanotowali siatkarze Enns, mogący liczyć na dwóch liderów – Brandstattera i Kriechbaumera. Wbrew temu, na co wskazywałby wynik to starcie było wyjątkowo wyrównane, poza pierwszą partią w której goście z Klagenfurtu samodzielnym atakiem zdobyli tylko cztery punkty.

TSV Volksbank Hartberg – Hypo Tirol VT 1:3
(25:19, 23:25, 15:25, 13:25)

Składy zespołów:
TSV Volksbank Hartberg: Cebron (9), Schloffer (12), Pack (6), Kruger (3), Postl (11), Schweighofer (9), Ringseis (libero) oraz Peimpold, Hirczy, Kohlhauser i Trothann
Hypo Tirol VT: Peda (10), Juhkami (10), Hein (10), Ropret (2), Duarte Da Silva (5), Venno (12), Provenzano (libero) oraz Koraimann L. (15) i Tusch (1)

Supervolley Enns – VBK Klagenfurt 3:1
(25:19, 18:25, 25:22, 25:21)

Składy zespołów:
Supervolley Enns: Kriechbaumer (18), Grasserbauer (1), Pitner (13), Kandolf (5), Lechthaler (5), Brandstatter (22), Mitterhuber (libero) oraz Hirschinger (2)
VBK Klagenfurt: Skrabal (10), Melzer (3), Rainer (3), Baldauf (14), Fruhbauer (17), Lippitsch (2), Huber (libero) ora Zabernig i Fritsche

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved