Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Staniucha-Szczurek: Każdy może wygrać z każdym

Joanna Staniucha-Szczurek: Każdy może wygrać z każdym

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Zawsze ciężko rozpocząć sezon. Te pierwsze kolejki pokazują, że każdy może wygrać z każdym, bo nie znamy się jeszcze dobrze, a ten mecz z Impelem w naszym wykonaniu chyba był najsłabszy w tym sezonie - powiedziała Joanna Staniucha-Szczurek po porażce.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej dobrze rozpoczęły sezon, wygrywając trzy pierwsze mecze, potem jednak w dwóch kolejnych spotkaniach musiały uznać wyższość aspirujących do mistrzostwa rywalek. Pomimo tego Joanna Staniucha-Szczurek, przyjmująca MKS-u, uważa, że początek sezonu w wykonaniu jej zespołu jest udany. – Zawsze ciężko rozpocząć sezon. Te pierwsze kolejki pokazują, że każdy może wygrać z każdym, bo nie znamy się jeszcze dobrze, a ten mecz z Impelem to myślę, że w naszym wykonaniu chyba był najsłabszy w tym sezonie, bo zespół z Wrocławia też wydaje mi się nie pokazał wszystkich swoich możliwości i mogłyśmy jakieś punkty urwać. Żałuję, że tak się nie stało, ale liga jest długa, jeszcze wiele spotkań przed nami. Mamy nadzieję, że jak pojedziemy do Wrocławia, to tam się zrewanżujemy.

Porażka z Impelem, a jeszcze wcześniej z Chemikiem Police, nie była efektem słabszej dyspozycji, jak przyznała przyjmująca Tauronu, po prostu z takimi zespołami nie gra się łatwo. – Z drużyną z Polic powalczyłyśmy, na tyle, ile mogłyśmy. Wiadomo, to są kandydaci do medali, nawet do tytułu mistrzowskiego i na pewno się ciężko gra z takimi zespołami, ale wydaje mi się, że naprawdę możemy jeszcze powalczyć i pokusić się o niejedną wygraną z tymi silniejszymi – zapewniła Staniucha-Szczurek. Jednocześnie zaprzeczyła, by porażka z aktualnym mistrzem Polski wpłynęła na nią i jej koleżanki negatywnie. – Po meczu w Policach trener był zadowolony, też słyszałyśmy głosy, że walczyłyśmy, nie poddałyśmy się, także na pewno nie byłyśmy załamane po tym pojedynku, także przystąpiłyśmy do meczu z Impelem pełne wiary w zwycięstwo. Szkoda, że się nie udało, bo na pewno to był jeden z naszych najsłabszych meczów, dyspozycja nie była tak dobra, także zobaczymy. Teraz mamy dwa dni odpoczynku i od poniedziałku ruszamy do ciężkiej pracy.

Od poniedziałku podopieczne Juana Manuela Serramalery zaczynają przygotowania do kolejnego ciężkiego spotkania, bowiem w następny weekend ich rywalkami będzie Atom Trefl Sopot. – Zawsze te mecze z zespołem z Sopotu są ciężkie i przeważnie kończą się pięcioma setami i tego bym sobie życzyła. Jedziemy przywieźć jakieś punkty, z wszystkiego będziemy się cieszyć, a najważniejsze jest to, żeby nasza gra wyglądała lepiej, byśmy mogły wrócić z podniesionymi głowami – zakończyła swoją wypowiedź Joanna Staniucha-Szczurek.źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved