Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Igor Kozłowski: Każde zwycięstwo buduje

Igor Kozłowski: Każde zwycięstwo buduje

fot. kscamper.pl

Spotkanie pomiędzy MKS-em Andrychów a TSV Sanok na długo zapadnie w pamięć kibicom. Gospodarze w tie-breaku przegrywali 6:14, a wygrali 17:15. - Wierzyłem do końca, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz - przyznał Igor Kozłowski, przyjmujący MKS-u.

Ostatnie wasze spotkanie z TSV Cell Fast Sanok było pełne zwrotów akcji, w tie-breaku przegrywaliście już 6:14, ale udało się wygrać, co sobie pomyślałeś, jak wchodziłeś wtedy na zagrywkę?

Igor Kozłowski:Byłem bardzo zdenerwowany. Cała ta sytuacja meczowa, bo nie dość, że oddaliśmy czwartego seta sanoczanom za darmo, to jeszcze posypały się kartki. Wierzyłem do końca, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz i sprawić niespodziankę, a z każdą kolejną zagrywką ta wiara nie tylko mi, ale całemu zespołowi się powiększała. Tak jak już wcześniejsze lata pokazały, w siatkówce nie ma pewnego wyniku, który da ci w su procentach zwycięstwo, a koniec meczu jest dopiero, gdy sędzia go zakończy.

W tym spotkaniu prowadziliście 2:1, co się stało w czwartym i na początku piątego seta?W swojej grze mamy wielkie przestoje, gdzie właśnie można to zauważyć na tym czy innym przykładzie, ciężko pracujemy nad tym, żeby ich nie było. Tracimy gdzieś koncentracje, wtedy się rozluźniamy i popełniamy proste błędy. W zespole brakuje nam jeszcze Arka Sordyla, naszego atakującego, który wraca do gry po kontuzji, choć już pokazał się w ostatnim spotkaniu na boisku. Ja również nie mogłem w pełnym zakresie zagrać w tym meczu, ponieważ w środę poślizgnąłem się na mokrym parkiecie na małych grach i niestety moje kolano zareagowało odwrotnie niż tego oczekiwałem, bo po prostu bardzo opuchło i nie chcieliśmy ryzykować, że coś się stanie. Jednak od połowy trzeciego seta grałem już do końca meczu.

Zapewne to zwycięstwo z liderem was podbudowało, jak przygotowujecie się do kolejnego pojedynku z Kłosem Olkusz?

– Każde zwycięstwo buduje, a do tego jeszcze z liderem, który nie przegrał w lidze, jeszcze bardziej i do tego w takim stylu. W piątek zagraliśmy sparing z Kęczaninem Kęty i zmieniamy trochę cykl treningowy, ponieważ także w piątek gramy z Olkuszem, więc musimy go przyspieszyć. Na pewno nie zlekceważymy przeciwników i będziemy chcieli zgarnąć całą pulę.

Na co stać MKS Andrychów w tym sezonie?

– Jesteśmy nieobliczalną drużyną i możemy sprawić niespodziankę w tym sezonie, choć nasz początek nie jest rewelacyjny, ale myślę, że z każdym meczem będzie lepiej. Wydaje mi się, że stać nas na to, żeby w tym sezonie zagrać w grupie mistrzowskiej.

Jak porównałbyś poziom drugoligowy z tamtego i tego sezonu oraz w innych grupach?

– Ciężko powiedzieć, ponieważ grając w zespole z Wałbrzycha, mieliśmy praktycznie tylko jednego rywala – Gwardię Wrocław, który stłukł nas w pierwszym meczu, a później to już my górowaliśmy. Dopiero w turniejach finałowych trafiliśmy na mocnych przeciwników. W tym roku gram w zespole, który nie jest faworytem ligi, ale to nie zmienia faktu, że chcemy wygrywać wszystkie mecze i cały zespół daje z siebie 100%. Nie ma ciśnienia, żebyśmy zrobili awans, chociaż każdy z nas by tego chciał. Z innych grup widziałem tylko Czarnych Katowice, gdzie zebrała się bardzo ciekawa ekipa, która powinna być w finale ligi, ale graliśmy z nimi przed sezonem na towarzyskim turnieju w Jaworznie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved