Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gwiazda reprezentacji Włoch wraca do gry

Gwiazda reprezentacji Włoch wraca do gry

fot. archiwum

Na kilka dni przed rozpoczęciem rywalizacji Serie A kobiet klub, który rzutem na taśmę dołączył do najwyższej klasy rozgrywkowej, poinformował o kolejnym wzmocnieniu. Volley 2002 Forlì wzmocni wielokrotna reprezentantka Azzurre, Tai Aguero.

Wkraczający do gry z drużyny ambicjami Volley 2002 Forlì już wcześniej mógł się pochwalić interesującym transferem, pozyskując libero Paolę Cardullo. Jednak to informacja z ostatnich dni okazała się hitem, do gry na parkietach serie A wraca bowiem uznawana za gwiazdę włoskiej siatkówki Tai Aguero. 37-letnia przyjmująca ma na koncie imponujące sukcesy, w tym m.in. triumf w igrzyskach olimpijskich (w latach 1996 oraz 2000), mistrzostwo świata (1998) czy też dwukrotne mistrzostwo Europy (2007, 2009). Po okresie przerwy Aguero w lutym tego roku wznowiła treningi, otrzymując nawet powołanie od Marco Bonitty do kadry narodowej. Gwiazda Azzurre w sierpniu ze względów rodzinnych musiała jednak opuścić zgrupowanie reprezentacji. – To był trudny wybór. Kocham siatkówkę, to moja pasja, ale rodzina jest na pierwszym miejscu – przyznała wówczas zawodniczka.

Aguero wraca jednak do gry, uzupełniając skład Volley 2002 Forlì, który zastąpił zmagający się z problemami Pallavolo Ornavasso. Doświadczona przyjmująca nie ukrywa, że do nowego wyzwania z Forlì podchodzi z optymizmem. – Zaczynam ze sporym entuzjazmem, dla mnie to nowe doświadczenie – powiedziała siatkarka po przybyciu do Forlì, dodając: – Jestem przekonana, że mamy tutaj wszystko, czego potrzebujemy, aby stworzyć dobrą drużynę. Damy z siebie wszystko. Postaram się podzielić swoim doświadczeniem, pomagając drużynie. Chcę za każdym razem schodząc z boiska, móc powiedzieć, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy – podkreśliła Aguero.

Tai Aguero sportową karierę rozpoczynała na Kubie, dość szybko otrzymując powołanie do seniorskiej reprezentacji Kuby, w której rozegrała sporo meczów. To właśnie z reprezentacją Kuby Aguero zdobyła dwukrotnie złoty medal igrzysk olimpijskich w 1996 roku w Atlancie i w 2000 w Sydney, a także złoty medal mistrzostw świata w 1998 roku. W 2007 roku grająca już wtedy od lat w serie A zawodniczka otrzymała włoskie obywatelstwo (po ślubie z Alessio Botteghim). Broniąc barw reprezentacji Włoch, doświadczona siatkarka wielokrotnie była wsparciem dla swojego zespołu. We włoskiej serie A spędziła 12 sezonów, grając w takich klubach, jak: Despar Sirio Perugia, Asystel Novara, MC-PietroCarnaghi Villa Cortese, Liu Jo Volley Modena czy VB Casalmaggiore.źródło: inf. własna, volley2002forli.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved