Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zawisza Sulechów wywalczył awans w Murowanej Goślinie

PP: Zawisza Sulechów wywalczył awans w Murowanej Goślinie

Siatkarki z Murowanej Gośliny w piątek odpadły z Pucharu Polski. Przegrały we własnej hali 1:3 z Zawiszą Sulechów, z którym zmierzą się również w najbliższej kolejce ligowej. Zawisza w kolejnej rundzie Pucharu Polski zagra na wyjeździe z Jokerem Świecie.

Od początku wiadomo było, że starcie z zespołem Zawiszy Sulechów, który aspiruje do gry w przyszłym sezonie w Orlen Lidze nie będzie należało do łatwych dla gospodyń. Pierwsza piłka w tym meczu padła łupem siatkarek gości, które za chwilę popełniły błąd przy zagrywce, jednak w kolejnych akcjach nie popełniały już błędów i prowadziły 9:5. W tym momencie dwa błędy z rzędu popełniła Katarzyna Bury i goślinianki wyczuły możliwość doprowadzenia do remisu. Sygnał do ataku dała Katarzyna Siwek, która atakiem ze środka siatki zmniejszyła stratę do jednego punktu, na remis zagrała Beata Pawlicka i nie pomógł tu czas wzięty przez trenera Zawiszy Marka Mierzwińskiego. Kolejne akcje to walka punkt za punkt i tak do momentu, aż w polu zagrywki drużyny gości zameldowała się Kamila Witkowska, która zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, a następnie do skutecznego punktowania włączył się blok drużyny z Sulechowa. Siatkarki z Murowanej Gośliny zaczęły grać bardzo nieskutecznie i nie pomogły tu wprowadzone przez trenera Piotra Sobolewskieo: Aleksandra Elko i Katarzyna Kiestrzyńska. Zespół z Sulechowa wypracował sobie sześciopunktową przewagę (prowadził 20:14) i utrzymał ją do końca seta, wygrywając do 19.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły podopieczne Piotra Sobolewskiego, świetnie spisywała się Katarzyna Siwek, która wielokrotnie wspólnie z Laurą Tomsią rozbijała blok siatkarek Zawiszy. Zawodniczki drużyny gości jednak nie pozwalały odskoczyć gospodyniom na więcej niż jeden punkt. Ta sztuka udała się dopiero zawodniczkom z Murowanej Gośliny w końcówce seta, kiedy to świetnym blokiem popisały się Patrycja Grocholewska i Paulina Stroiwąs, następnie świetnym atakiem Beata Pawlicka, a seta zakończyła niezawodna w tym dniu Katarzyna Siwek i siatkarki KS-u mogły cieszyć się z wygrania tej partii do 22.

W trzeciej części tego meczu znów do głosu doszły zawodniczki Marka Mierzwińskiego, które skutecznie grały we wszystkich elementach. Świetną zagrywką popisywała się Katarina Osadchuk, dobrze blokowały Ewa Kwiatkowska i Katarzyna Bury, a bezbłędnie atakowała była zawodniczka KS-u Murowana Goślina Agata Skiba. Goślinianki w tej partii wyglądały bardzo słabo. W grze panował chaos, nad którym nie potrafił zapanować trener Piotr Sobolewski ani wprowadzone przez niego zawodniczki, co przełożyło się na wynik tego seta, którego gospodynie przegrały do 15.

Czwarta partia zapowiadała się interesująco. Do skutecznej gry powróciła Katarzyna Siwek, a świetnie ataki Agaty Skiby broniła libero Martyna Tracz. Gra toczyła się punkt za punkt, zespoły popełniały niewiele błędów własnych i tak do chwili, gdy przy stanie 13:14 zagrywkę w siatkę posłała Małgorzata Sobolewska. Był to moment, który znacząco zmienił obraz gry. Goślinianki ponownie zaczęły gubić się we własnej grze, co świetnie wykorzystywały Katarzyna Bury i Katarina Osadchuk, które wspólnie powoli zmniejszały szanse KS-u na powrót do gry w tym meczu. Końcówka tego seta należała już w stu procentach do zawodniczek Zawiszy Sulechów. Świetnie zagrywała Kamila Witkowska, a ataki zespołu z Sulechowa bezbłędnie kończyła Osadchuk. MLKS wygrał tę partię do 18 i awansował do kolejnej fazy Pucharu Polski, natomiast przed zawodniczkami Piotra Sobolewskiego jeszcze dużo pracy przed ligowym starciem z podopiecznymi Marka Mierzwińskiego za tydzień w Sulechowie.

MVP spotkania: Katarina Osadchuk

KS Murowana Goślina – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 1:3
(19:25, 25:22, 15:25, 18:25)