Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Libero pilanek kontuzjowana

Libero pilanek kontuzjowana

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki z Piły mają za sobą słaby start sezonu. Zespół trenera Kwapisiewicza zajmuje 10. lokatę w Orlen Lidze z dorobkiem zaledwie jednego oczka. Kolejnym problemem dla pilanek może być dłuższa absencja podstawowej libero, Olgi Pauliukouskajej.

Siatkarki PGNiG Nafty Piła ostatni ligowy mecz zagrały na wyjeździe z zespołem z Legionowa. Ekipie trenera Dominika Kwapisiewicza udało się ugrać tylko jednego seta i tym samym pilanki po raz kolejny wróciły do domu bez zdobyczy punktowej. Oprócz porażki zespół z północnej części kraju ma kolejne zmartwienie – kontuzji doznała libero, Białorusinka Olga Pauliukouskaja. Siatkarka zza naszej wschodniej granicy poczuła ból w kolanie podczas startu do jednej z piłek w drugiej odsłonie. Zawodniczka Nafty nie zdecydowała się jednak zejść z boiska, lecz mimo dużego bólu dotrwała do końca czterosetowego pojedynku. Jak wykazały wstępne badania, uszkodzeniu uległa łąkotka. Pauliukouskaja bardziej szczegółowo zbadana zostanie w poniedziałek w Łodzi i tego samego dnia wykonany zostanie zabieg. – Potwierdziła się wstępna diagnoza o urazie łąkotki. W poniedziałek, po szczegółowych badaniach i zabiegu, dowiem się, czy moja przerwa w treningach potrwa tydzień, czy nawet półtora miesiąca – powiedziała Białorusinka.

Sześciotygodniowa absencja reprezentantki Białorusi zdecydowanie nie byłaby dobrą wiadomością dla trenera Kwapisiewicza i dla całego zespołu. Przed startem sezonu PGNiG Nafta Piła przeszła dużą przebudowę i jak do tej pory jej skutki nie są pozytywne. Ekipa z województwa wielkopolskiego po pięciu meczach ma na swoim koncie tylko jedno oczko zdobyte we własnej hali po porażce 2:3 z Budowlanymi Łódź. Czy pilanki odnajdą wreszcie swój rytm? – Włączając nawet beniaminków, Nafta Piła jest niemal w całości nowym zespołem. Potrzebujemy czasu, żeby się zgrać. Tworzymy kolektyw, wszystkie dziewczyny się przyjaźnią, ale potrzebujemy wygranej, by uwierzyć w siebie – przyznała Olga Pauliukouskaja.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved