Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > FIVB odkrywa karty, turniej finałowy grupy 2 WGP 2015 w Polsce

FIVB odkrywa karty, turniej finałowy grupy 2 WGP 2015 w Polsce

fot. archiwum

Poznaliśmy część uczestników, którzy zagrają w grupach 2 i 3 przyszłorocznych rozgrywek World Grand Prix. Dla polskich kibiców wśród ostatnich decyzji najważniejszą jest ta przydzielająca Polsce turniej finałowy grupy 2. Polki poznały też swoje rywalki.

We włoskim Cagliari odbywa się kongres FIVB, z tej też okazji obradowała komórka federacji odpowiedzialna za organizację World Grand Prix. Po raz kolejny grupowy turniej finałowy rozegrany zostanie w naszym kraju. W mijającym 2014 roku podopieczne Piotra Makowskiego zagrały w Final Four II Dywizji WGP, niestety do tego najważniejszego turnieju nie udało się im awansować.

W przyszłym roku polskie siatkarki zagrają najpierw w Portoryko, gdzie ich rywalkami będą reprezentantki gospodarzy, Kanady i Bułgarii. Następnie nasza ekipa przeniesie się do Argentyny, gdzie oprócz drużyny miejscowej zmierzy się z Holenderkami i Kanadyjkami. Kolejny turniej to już finały grupy drugiej, które rozegrane zostaną w Polsce, w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2015. Wiadomo więc, że miejsce w zawodach finałowych biało-czerwone mają zagwarantowane – w zawodach startuje bowiem gospodarz oraz trzy najlepsze zespoły z danego zestawienia. Final Four grupy trzeciej odbędzie się natomiast tydzień później w Australii. Finały najsilniejszego zestawienia – grupy 1 – rozegrane zostaną natomiast w USA w dniach 22-26 lipca.

World Grand Prix 2015, Grupa 2:
Argentyna, Portoryko, Kanada, Chorwacja, Holandia, Bułgaria, Polska, Czechy
World Grand Prix 2015, Grupa 3:
Kazachstan, Kenia, Peru, Algieria, Kuba, Meksyk, Kolumbia, Australiaźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved