Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > FIVB dokonała podziału grup Dywizji II Ligi Światowej

FIVB dokonała podziału grup Dywizji II Ligi Światowej

fot. archiwum

Dwanaście reprezentacji narodowych będzie walczyło w II Dywizji Ligi Światowej 2015. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy (C, D i E), a najlepsze drużyny z każdej grupy spotkają się w Bułgarii w turnieju Final Four, który wyłoni zwycięzcę Dywizji II.

Po zmianie w organizacji rozgrywek Ligi Światowej w minionym sezonie więcej było głosów chwalących nowy system niż negatywnych. Podział zespołów na dywizje spowodował, że więcej jest spotkań wyrównanych, a w grupach rywalizują ze sobą drużyny na (teoretycznie) podobnym poziomie.

Wiadomo, że w przyszłorocznej Lidze Światowej zagrają Polska, Brazylia, USA, Iran, Włochy, Rosja, Australia i Serbia.

Dwanaście zespołów zagra w Dywizji II, która została podzielona na trzy grupy. W grupie C rywalizować będą Bułgaria, Kuba, Kanada i Portugalia. W grupie D znalazły się Francja, Niemcy, Czechy i Korea Południowa, a w grupie E zagrają Belgia, Argentyna, Finlandia i Holandia. Najlepsze drużyny z każdej grupy spotkają się w turnieju finałowym, który odbędzie się w Bułgarii. Zwycięzca Final Four Dywizji II uzyska prawo do gry w Dywizji I w 2016 roku.W Dywizji III również wystartuje 12 zespołów. Tunezja, Chiny, Japonia, Grecja, Czarnogóra, Kazachstan, Egipt, Meksyk, Portoryko, Turcja, Słowacja i Hiszpania rywalizować będą w sześciu turniejach. Turniej finałowy odbędzie się na początku czerwca na Słowacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved