Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Celem RC Cannes w Lidze Mistrzyń jest awans do play-off

Celem RC Cannes w Lidze Mistrzyń jest awans do play-off

fot. CEV

Mistrzynie Francji, RC Cannes, w mocno odmienionym składzie rozpoczną rywalizację w grupie E Ligi Mistrzyń meczem z Nordmeccanicą Piacenza. Zdaniem chińskiego szkoleniowca zespołu, Yan Fanga, celem drużyny jest awans do rozgrywek play-off.

Racing Club de Cannes, wielokrotny mistrz Francji, jest stałym uczestnikiem Ligi Mistrzyń. Na kilka dni przed startem tegorocznej edycji Champions League apetyty w Cannes są jak zwykle spore. RC Cannes latem przeszedł sporą metamorfozę po tym, jak wiele zawodniczek zdecydowało się na opuszczenie Riwiery Francuskiej. Mistrzynie Francji miały też niewiele czasu na wspólne przygotowania do sezonu, bowiem wiele siatkarek uczestniczyło w mistrzostwach świata we Włoszech. Dołączyły one do zespołu dość późno i chiński szkoleniowiec Yan Fang stanął do wyścigu z czasem, by odpowiednio przygotować zespół do sezonu. – To nie tylko nasz problem, z podobnymi kłopotami musiał się zmierzyć również nasz najbliższy rywal w Lidze Mistrzyń, Nordmeccanica Piacenza – przyznaje Yan Fang. Oba zespoły zmierzą się 12 listopada w Cannes.

W grupie E Ligi Mistrzyń oprócz mistrzyń Francji i Włoch znalazł się jeszcze turecki Vakifbank Stambuł, srebrny medalista tych rozgrywek z poprzedniego sezonu, ich triumfator w roku 2011 i 2013. – Według mnie turecki zespół jest poza konkurencją – twierdzi chiński szkoleniowiec RC Cannes. – Po fazie grupowej powinien być na pierwszym miejscu. My i Piacenza walczyć będziemy o drugie i trzecie miejsce, do tej walki również mogą się włączyć mistrzynie Serbii – Partizan Belgrad. To bardzo młody zespół, ale ma kilka utalentowanych siatkarek i może to być zespół niebezpieczny dla każdego – przyznał Yan Fang. Najbardziej znaną zawodniczką Partizana jest 17-letnia Tijana Bosković, która poprowadziła reprezentację Serbii do złotego medalu tegorocznych mistrzostw Europy juniorek, otrzymując nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju.

By kontynuować naszą tradycję, chcemy awansować do fazy play-off. To nasz cel minimum, nie określamy kolejnego, potem będziemy chcieli zajść jak najdalej. Nie chcemy wywierać zbyt wielkiej presji na zespole – przyznaje szkoleniowiec RC Cannes. – To stanowiło nasza filozofię w ostatnich latach i chcemy taki stan utrzymać. Wiemy, że możemy liczyć na doping naszych kibiców i przy ich pomocy kto wie, jak daleko zajdziemy – uśmiecha się Yan Fang.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved