Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tomis gotowy do walki w Lidze Mistrzów

Tomis gotowy do walki w Lidze Mistrzów

fot. archiwum

Już w przyszłym tygodniu wystartuje kolejna edycja Ligi Mistrzów. Wśród jej uczestników znalazł się Tomis Konstanca, który nie zamierza być chłopcem do bicia. - Naszym celem będzie awans do rundy play-off - zaznaczył Andrei Spinu.

Siatkówka w Rumunii nie jest sportem numer jeden, ale tamtejsze kluby oraz reprezentacje powoli pukają do bram europejskiej klasy średniej. Tomis Konstanca już od dziesięciu lat walczy w europejskich pucharach, a w następnym tygodniu po raz trzeci z rzędu rozpocznie rywalizację w Lidze Mistrzów. W grupie zmierzy się z Coprą Piacenza, Dragons Lugano i Knack Roeselare. – Copra to najsilniejszy zespół w naszej grupie, a pozostałe trzy są na tym samym poziomie – powiedział Martin Stoew. – Będziemy grać każdy mecz na maksymalnym poziomie koncentracji i determinacji, bo każdy punkt będzie dla nas bardzo ważny – dodał szkoleniowiec mistrza Rumunii.

Mimo że Tomis od kilku lat jest czołowym klubem w rodzimych rozgrywkach, to Ligi Mistrzów nie udało mu się jeszcze zawojować. Teraz jego gracze wierzą, że uda im się wyjść z grupy. – Od wielu lat jesteśmy najlepszym zespołem w Rumunii, osiągamy też dobre wyniki na arenie europejskiej. Tym razem naszym celem będzie awans do rundy play-off Ligi Mistrzów – zaznaczył Andrei Spinu.

Z możliwości rywalizacji w elitarnych rozgrywkach zadowolony jest Andrej Żekow, który liczy, że już na inaugurację tegorocznych występów w Lidze Mistrzów jego drużynie uda się sprawić niespodziankę w Italii. – Dobrze, że gramy w Lidze Mistrzów. Bardzo ważne jest to, że możemy podnosić poziom naszej gry. Na papierze Copra jest najmocniejszą drużyną w naszej grupie, ale my pojedziemy do Włoch, aby zagrać dobrą siatkówkę i osiągnąć korzystny rezultat – zakończył bułgarski rozgrywający.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved