Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Zadyszka dąbrowianek, Impel wygrywa za trzy punkty

Orlen Liga: Zadyszka dąbrowianek, Impel wygrywa za trzy punkty

Siatkarki Tauronu Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza doznały drugiej porażki z rzędu. Tym razem we własnej hali nie sprostały Impelowi Wrocław, przegrywając 1:3. Wygrana zespołu z Dolnego Śląska pozwoliła mu przeskoczyć w tabeli ostatniego rywala.

Premierowa partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Na boisku w szczególności wyróżniała się Katarzyna Konieczna, która swoim serwisem „demontowała” przyjęcie rywalek. Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadziły dąbrowianki, jednak było to ostatnie prowadzenie gospodyń w tym secie. W dalszej jego fazie dominowały wrocławianki, w szczególności dobrze radziły sobie w polu serwisowym. Efektem tak dobrej gry przyjezdnych było ich prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:12. W końcówce seta dąbrowianki próbowały jeszcze dogonić drużynę z Wrocławia, w pewnym momencie zmniejszając przewagę do jednego punktu. Pomimo tego wrocławski zespół zachował koncentrację do końca i wygrał 25:21.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla wrocławianek, które wypracowały sobie trzypunktową przewagę za sprawą… błędów dąbrowianek. Trener gospodyń Juan Manuel Serramalera próbował wpłynąć na swoje zawodniczki, dlatego też poprosił szybko o czas. Po chwili ten ruch przyniósł efekt i ekipa z Dąbrowy Górniczej doprowadziła do remisu. Od tego momentu gra wyrównała się, toczyła się punkt za punkt. Dopiero dobra postawa środkowych zespołu gospodyń pozwoliła im na wypracowanie czterech punktów przewagi. Na drugiej przerwie technicznej dąbrowianki prowadziły 16:11. Natomiast zawodniczki z Dolnego Śląska popełniały coraz więcej błędów – najpierw podwójne odbicie Denise Hanke, a później autowe ataki Dominiki Sobolskiej i Joanny Kaczor, to wszystko złożyło się na prowadzenie Tauronu. Nie zmieniło się ono do końca pomimo tego, że Impel w końcówce próbował walczyć i niwelować straty. Partię dwoma atomowymi atakami zakończyła jednak Gina Mancuso, dzięki czemu doprowadziła do remisu w meczu.

Trzecia odsłona meczu, podobnie jak dwie poprzednie, była początkowo wyrównana. Dopiero po przekroczeniu 10 punktów Impel rozpoczął budowę swojej przewagi. W ataku dobrze radziła sobie Mira Topić, również doskonałą dyspozycją popisywała się Joanna Kaczor. Po stronie przyjezdnych kolejne punkty zdobywała Katarzyna Konieczna i to właśnie za sprawą tej zawodniczki zespół z Dąbrowy Górniczej systematycznie odrabiał stratę. Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły 16:14, po niej powiększyły swoją przewagę do sześciu punktów. Przyczyniły się do tego w szczególności Kaczor i Monika Ptak, która co chwilę zatrzymywała blokiem swoje przeciwniczki. Wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła ostatecznie na to, by wrocławianki mogły cieszyć się z prowadzenia w tym meczu. Dąbrowianki natomiast musiały szybko się obudzić, bo spotkanie powoli wymykało się im spod kontroli.

Czwarta partia już tradycyjnie rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt. Ponownie na boisku błyszczały Kaczor i Hana Cutura, po drugiej stronie siatki wyróżniała się natomiast Katsiaryna Zakrewskaja. Po pierwszej przerwie technicznej przewagę zaczęły uzyskiwać wrocławianki, m.in. za sprawą błędów rywalek. W drużynie gospodyń doskonale prezentowała się Joanna Staniucha-Szczurek, jednak bez odpowiedniego wsparcia swoich koleżanek nie mogła wiele zdziałać. W tym fragmencie seta dąbrowianki miały problemy zarówno w przyjęciu, jak i ataku, nie potrafiły wykorzystać swoich sytuacji. Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły 16:12 i powoli zmierzały do zwycięstwa. Po tym regulaminowym czasie przyjezdne grały bardzo skoncentrowane i zdeterminowane, co przekładało się na ich rosnącą przewagę. Partię zakończyła Topić i to Impel mógł cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

MVP meczu: Mira Topić

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 1:3
(21:25, 25:20, 18:25, 15:25)

Składy zespołów

Tauron Banimex MKS: Cemberci (1), Konieczna (13), Dziękiewicz (9), Sobolska (6), Zakrewskaja (13), Mancuso (6), Strasz (libero) oraz Łukaszewska (1), Piekarczyk, Urban i Staniucha-Szczurek (4)
Impel: Hanke (5), Kaczor (16), Ptak (15), Kąkolewska (2), Cutura (13), Topić (14), Sawicka (libero) oraz Gryka i Mroczkowska (1)